Мільйону українських пенсіонерів перерахують пенсії і доплатять, це станеться в кінці липня

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна розповіла, що в липні 2021 року відбудеться перерахунок виплат пенсіонерам, які не потрапили під індексацію в березні і тих, хто вийшов на пенсію у два попередні роки. Всього перерахують пенсію для мільйона українців. Про це міністр відзвітувала перед депутатами у Верховній Раді 4 червня 2021 року.

Всього, за поточний рік буде збільшена пенсія для 10,5 мільйонів українців. Марина Лазебная розповіла, що окремі доплати будуть проведені також для працюючих пенсіонерів. На початку літа вони отримають надбавки за травень і квітень. За даними чиновниці, з 11 мільйонів, працюючих пенсіонерів в Україні майже три мільйони, тобто кожен четвертий пенсіонер.

З 1 червня в Україні перерахували пенсії працюючим пенсіонерам. Під підвищення потрапляють ті пенсіонери, які пропрацювали після набуття статусу пенсіонера більш як два років.

Розмір підвищення - індивідуальний і залежить від страхового стажу. Також підкреслюється, що для того, щоб отримувати підвищені виплати немає потреби йти до Пенсійного фонду, через те, що всі перерахунки будуть проведені в автоматичному режимі.

Варто сказати, що Марина Лазебная підкреслила, що для того, щоб вирівняти ситуацію з виплатами для українських пенсіонерів, необхідно збалансувати солідарну систему пенсій. Вона зазначила, що обов'язкові пенсійні накопичення посприяють зростанню пенсій в майбутньому.

У Міністерстві також недавно повідомляли про те, що у 2021 році була збільшена норма розміру допомоги, що виділяється дітям під опікою і з інвалідністю. Крім того, сім'ям, які виховують прийомних дітей, збільшена норма субсидування.

Як писав портал Стіна, українцям розповіли, як збільшити пенсії з мінімальної до середнього розміру.

Раніше Стіна інформувала, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, згідно з яким гряде підвищення пенсійного віку на сім років.

Нагадаємо, в Пенсійному фонді розповіли, як йдуть справи з грошима для українських пенсіонерів.