Пенсію в 60 українцям не бачити

Багатьох українців хвилює питання пенсії. Ті громадяни, що вже вийшли на заслужений відпочинок, незадоволені розміром виплат. Однак, ще "краща" доля чекає тих, кому до пенсії ще далеко. У парламенті зареєстрований законопроєкт №5566, у якому пропонується підвищити пенсійний вік. Українцям доведеться працювати цілком можливо ще й на 7 років довше.

Робота. Фото: скріншот YouTube-відео
Робота. Фото: скріншот YouTube-відео

Вказується, що в Україні пенсійний вік є одним з найнижчих в Європі. Наприклад, в таких країнах, як Данія, Бельгія та Іспанія пенсійний вік піднято до 65 років і це не межа, тому що його хочуть ще підняти до 67 років.

Вже неодноразово говорилося про нестачу коштів у Пенсійному фонді, різницю в кількості офіційно працевлаштованих та пенсіонерів, а також про демографічну ситуацію.

З цих причин і ряду інших, народні депутати з партії "Слуга народу", а також глава профільного комітету Галина Третьякова подали в Раду законопроєкт, що передбачає підвищення пенсійного віку до 61 року. До слова, з квітня поточного року на пенсію можуть вийти жінки та чоловіки при досягненні 60 років.

У документі вказується, що в багатьох країнах пенсійний вік становить 65 років, а в ряді інших - і зовсім 67 років. Тому, вони й анонсували підвищення для українців віку для виходу на пенсію.

До слова, за статистикою багато наших земляків і так не зможуть в 60 років вийти на пенсію, адже ще потрібно відповідати вимогам за страховим стажем. Він з кожним роком підвищується на 12 місяців аж до 2028 року. Тоді на пенсію зможуть вийти ті, у кого за плечима буде 35 років страхового стажу.

З огляду на те, що в Україні чимало громадян працює неофіційно, тобто за них не платять податки державі роботодавці, ці роки не будуть входити в стаж.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що Пенсійний фонд показав, як виросли пенсії українців після двох перерахунків. Стало відомо, у кого пенсія стала на 1200 грн більше.

Також ми писали, що Кабмін переніс дату переведення пенсіонерів на обслуговування банко, скільки ще вони зможуть користуватися доставленням "Укрпошти".

Нагадуємо, що в Кабміні повідомили, коли виросте зарплата українців і на скільки.