Українцям пояснили, як можна збільшити розмір мінімальної пенсійної виплати

Про те, що мінімальна пенсія в нашій країні, на теперішній день, становить 1 769 гривень, але існують способи, що дозволяють переглянути суму, пише видання "На пенсії".

Пенсии 2021. Фото: скриншот YouTube-видео.
Пенсии 2021. Фото: скриншот YouTube-видео.

Зокрема, мінімальну пенсійну виплату отримують ті, хто не має необхідного трудового стажу. Зараз мінімальний стаж для чоловіків - 35, а для жінок - 30 років. У цьому випадку розмір пенсії автоматично збільшується до 2 200 гривень. Якщо ж пенсіонер з таким стажем досяг віку в 65 років, то розмір виплати виростає до 2 400 гривень.

Одним зі способів збільшення розміру виплати - безпосереднє звернення до ПФУ, щоб при нарахуванні виплати враховували період, коли майбутній пенсіонер отримував найвищу заробітну плату. Однак, для цього необхідно мати довідку про доходи за інший час роботи: зарплату за період трудового стажу до червня 2000 року, враховують для нарахування виплат, ґрунтуючись на документах про нараховану зарплату, за умови підтвердження подібного документа первинними даними.

Страховой стаж. Фото: скриншот Youtube-видео
Страховой стаж. Фото: скриншот Youtube-видео

Втім, ті, у кого не вистачає необхідного трудового стажу, також можуть його й докупити у держави, якщо інформація про них є в системі загальнообов'язкового державного страхування в той період, який позначений в договорі про добровільну участь, але не менше 12 місяців.

Договір про добровільну участь передбачає одноразову оплату внеску за попередні періоди, в яких громадянин не підлягав загальнообов'язковому державному соцстрахуванню. Розмір сплаченого внеску за кожен місяць такого періоду, не може бути менше мінімального страхового внеску на момент укладення договору, з множенням на 2. Тобто, вартість одного місяця стажу, при оплаті за минулі періоди, зараз становить 2 640 гривень, але для укладення такого договору необхідно звернутися з відповідною заявкою до податкової служби.

До слова, раніше "Стіна" розповідала про те, що за спробу проїзду по дорозі з пасажирами або з вантажем, але без дозвільних документів, водієві будуть платити штраф в розмірі 17 000 гривень.

Також раніше наш портал повідомляв про те, що в Мінсоцполітики розробляють нову пільгу для українців, що передбачає безплатне паркування автомобіля.

А до цього ми писали про те, що в НБУ змінили правила щодо здійснення транзакцій з карту на карту.