Стало відомо, як отримати свідоцтво про вакцинацію від коронавірусу

Зовсім скоро українці, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19 зможуть отримати спеціальний сертифікат. Подати заявку на отримання документа зможе кожен охочий. Про це повідомляє інформаційний портал OBOZREVATEL.

Свідоцтво про вакцинацію. Фото: скріншот Youtube-відео

За попередніми даними, міжнародне свідоцтво про вакцинацію передбачено для виїзду громадян за межі своєї держави. Документ видаватиметься тільки в паперовому вигляді.

Довідка про вакцинацію буде містити ім'я та прізвище отримав щеплення від коронавірусу, назву препарату, а також дати проходження вакцинації. Особисті дані будуть заповнюватися в такому ж вигляді, як в закордонному паспорті, дотримуючись правил транслітерації. Свідоцтво буде підтверджено офіційним штампом установи охорони здоров'я та підписом сімейного лікаря.

Згідно з даними, свідоцтво про вакцинацію буде англійською або французькою мовою. Однак громадянам України, можна буде отримати паспорт українською мовою.

Оформити сертифікат можна відразу ж після введення останньої дози препарату в медичній установі, яка має бути підключена до е-системи охорони здоров'я.
Свідоцтво про вакцинацію міжнародного зразка почне діяти з того моменту, коли отриманий препарат буде схвалений ВОЗ для екстреного застосування.

Варто відзначити, що при наявності даного документу вакцинації, при виїзді за межі своєї держави, більше не знадобитися здавати тест на коронавірус або ж проходити тривалий етап самоізоляції.

Раніше інформаційний портал Стіна повідомляв, що в Кабінеті міністрів запровадили нові вимоги до територіального розміщення центрів надання адміністративних послуг.

Також портал Стіна повідомляв, що українцям розповіли, в яких випадках можна отримати відмову на призначення субсидії.

Крім цього Стіна повідомляв про те, що в Кабміні не будуть примушувати українців переходити на отримання виплат від держави на банківську карту.