На розгляді у нардепів знаходиться законопроєкт, здатний спростити життя громадян

Пенсійним виплатам в Україні приділяється підвищена увага, оскільки неухильно зростаючі тарифи на компослуги й подорожчання продуктів змушують підвищувати допомогу громадянам. На думку глави Мінсоцполітики Марини Лазебної, народні обранці повинні в найкоротші терміни прийняти проєкт закону під №4668, який повинен зробити пенсійне законодавство більш досконалим, пише Цензор.

Деньги. Фото: скриншот YouTube-видео
Деньги. Фото: скриншот YouTube-видео

У своєму інтерв'ю чиновниця заявила, що депутати повинні прийняти проєкт закону на поточній сесії. Якщо ж цього не станеться, то у міністерства виникнуть складності з тим, щоб закласти кошти для проведення виплат до державного бюджету на 2022 рік.

Марина Лазебная підкреслила, що в законопроєкті зазначено проведення індексації для всіх пенсіонерів, без винятку, а також закладена фіксована дата - 1 березня. Це дозволить уникнути усіляких політичних маніпуляцій, і як тільки настане це число, відразу ж відбудеться індексація пенсійних виплат.

На питання журналістів про підвищення віку виходу на пенсію, глава міністерства відповіла, що це ініціатива нардепів. Вона нагадала, що у 2017 році затвердили нову пенсійну реформу, в рамках якої виросли вимоги до стажу, необхідного для виходу на заслужений відпочинок. Таким чином, протягом десяти років щорічно буде відбуватися підвищення цієї вимоги та вже у 2028 році для виходу на пенсію в 60 років українцям буде потрібно цілих 35 років трудового стажу.

Після цього Марина Лазебна задалася питанням, а скільки ж громадян України до того часу зможуть похвалитися цим правом, тому як при відсутності такої кількості стажу на заслужений відпочинок доведеться йти в 63-65 років. На думку чиновниці, пенсійна реформа 2017 року підвищує вихід на пенсію для українців.

Як писав портал Стіна, українцям розповіли, як збільшити пенсії з мінімальної до середнього розміру.

Раніше Стіна інформувала, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, згідно з яким гряде підвищення пенсійного віку на сім років.

Нагадаємо, в Пенсійному фонді розповіли, як йдуть справи з грошима для українських пенсіонерів.