Як пенсіонери зможуть отримувати пенсії, важливе рішення Кабміну

Цієї весни Кабмін прийняв постанову, згідно з якою з 1 вересня вже не всі зможуть отримувати виплати та пільги через "Укрпошту". Це створює для пенсіонерів з сіл додаткові труднощі. Оскільки банкоматів і відділень банків в більшості сіл немає, гроші зняти їм довелося б тільки поїхавши особисто в найближче місто. Але нова постанова уряду від 26 травня вносить важливі зміни в це рішення, деталі опубліковані на сайті Кабміну.

Гроші. Фото: скріншот YouTube-відео
Гроші. Фото: скріншот YouTube-відео

Така ситуація склалася у зв'язку з тим, що "Укрпошта" підняла тарифи на доставку, а Уряд довго не погоджувався на ці умови.

В результаті було прийнято рішення, що доставку пенсій і пільг уряд буде оплачувати додому тільки для декількох категоріях. Це пенсіонери старше 80 років, люди з інвалідністю першої групи, та пенсіонери, які мають проблеми зі здоров'ям і потребують постійного догляду сторонніх.

В "Укрпошту" стали надходити скарги, що практично відразу деяких пенсіонерів, наприклад осіб з інвалідністю другої та третьої групи стали переводити на обслуговування банків, про що їм було надіслано повідомлення. Один українець, який проживає в селі й отримує пенсію через проблеми із зором, отримав повідомлення про переведення на обслуговування банку з "Укрпошти".

Він написав в "Укрпошту" про це і глава Ігор Смілянський відкрив "гарячу" лінію, куди можна було повідомити про подібні випадки.

Після галасу Кабмін видав нову постанову, в якому дається два роки на остаточне переведення пенсій з "Укрпошти" на банківські карти. Тобто як мінімум до 1 січня 2023 року пенсіонери з сіл зможуть отримувати свої виплати та пільги у відділенні "Укрпошти" або ж з доставкою додому.

Як повідомляє пресслужба "Укрпошти", причиною такого рішення став той факт, що 13 млн українців не матимуть доступу до банківських установ, отже, не зможуть зняти гроші. Водночас відділення "Укрпошти" покривають всі населені пункти, а співробітники компанії можуть надати всі послуги, в тому числі й фінансові.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що з відділень "Укрпошти" прибрали термінали банків, відома причина.

Також ми писали, що "Укрпошта" має намір придбати банк.

Нагадуємо, що частина пенсіонерів в червні повинна отримати доплати за травень і квітень, кого це торкнеться.