У Кабінеті Міністрів анонсували наступний етап пенсійної реформи

Про те, що українцям знизять розмір податків, які вони сплачують до бюджету країни, і куди підуть ці кошти, а так само як це вплине на розмір пенсій, у своєму Telegram-каналі написав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Пенсии 2021. Фото: скриншот YouTube-видео.
Пенсии 2021. Фото: скриншот YouTube-видео.

Зокрема, в уряді вирішили створити робочу групу, яка повинна відповідати за питання впровадження обов'язкового накопичувального пансіонного забезпечення і розвиток недержавної форми пенсійного забезпечення. Передбачається, що це дозволить забезпечити українців гідною пенсією.

Сообщение премьер-министра Дениса Шмыгаля. Фото: Официальный Телеграм-канал
Сообщение премьер-министра Дениса Шмыгаля. Фото: Официальный Телеграм-канал

Крім цього, уряд продовжує роботу над запровадженням другого рівня пенсійної системи, що передбачає зниження податків, коли частина відрахувань буде відправлятися на персональні рахунки громадян, з яких кошти стануть розумно інвестувати, таким чином збільшуючи. Також, для підприємців не передбачено ніяких додаткових відрахувань до бюджету. Денис Шмигаль запевняє, що після виходу на заслужений відпочинок, громадянин обов'язково отримає свої накопичення, в доповненні до державної пенсії із солідарної системи.

Пенсии в Украине. Фото: скриншот Youtube
Пенсии в Украине. Фото: скриншот Youtube

Варто нагадати, що Кабінет Міністрів обіцяв запровадити накопичувальну пенсійну систему саме в цьому році, але 29 квітня 2021 року ВРУ відправила на законопроєкт про накопичувальну систему на доопрацювання. У п'ятницю, 31 травня, профільний комітет Верховної Ради дав рекомендацію все ж відхилити вже доопрацьований проєкт закону і два подібних документів. На цей час в нашій країні працює солідарна пенсійна система, при якій внески за працівника в ПФУ сплачують роботодавці, і тільки потім ці гроші спрямовуються на пенсійні виплати.

До слова, раніше "Стіна" розповідала про те, що в ПФУ вирішили боротися з корупцією за допомогою анонімного опитування.

Також раніше наш портал повідомляв про те, що у Верховній Раді розглядатимуть законопроєкт, який передбачає підвищення прожиткового мінімуму.

А до цього ми писали про те, як з 1 вересня 2021 роки українці отримуватимуть свої пенсії.