В уряді розповіли, як будуть змінюватися зарплати в країні найближчі роки

З початку цього року в країні виросла «мінімалка» - тепер вона становить 6 000 гривень (раніше тільки 5 000 гривень). Більш того, вже з грудня цього року сума збільшиться до 6 500 гривень. Тепер в уряді поділилися розрахунком того, як будуть змінюватися доходи громадян в найближчі роки, передає інформаційний портал «Обозреватель».

Гроші. Фото: YouTube, скрін
Гроші. Фото: YouTube, скрін

Відзначається, що така інформація зазначена в затвердженої представниками Кабінету Міністрів бюджетної резолюції. Так, згідно з розрахунками уряду, мінімальна заробітна плата в країні буде змінюватися наступним чином:

  • На січень 2022 року - 6 500 гривень;
  • На жовтень 2022 року - 6 700 гривень;
  • На січень 2023 року - 7 176 гривень;
  • На січень 2024 року - 7 665 гривень.

Ось тільки важливо підкреслити, що зарплати для співробітників бюджетної сфери були розраховані з прогнозу на 2021 рік. Це означає, що в наступному році не варто розраховувати на величезні надбавки до заробітної плати. До того ж, як зазначається в документі, уряд планує змінити підхід. Наприклад, один з пунктів змін - це «відв'язування» окладів від прожиткового мінімуму.

Звичайно, варто позначити, що підвищення заробітної плати - це і збільшення надходжень до бюджету. Справа в тому, що чимало українців отримує тільки мінімалку, а решту - в конверті, щоб менше платити податків. Таким чином, підвищуючи мінімальну зарплату, представники уряду збільшують суму, яка піде до держбюджету з «тіні». Крім того, поступово підвищуються вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію: все це так само робиться і для мотивації громадян працювати офіційно.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що з 1 червня в Україні проводять черговий перерахунок пенсійних виплат. Стало відомо, які надбавки отримають громадяни.

Також повідомлялося, що в Україні хочуть в два рази збільшити прожитковий мінімум. Експерти пояснили, як це вплине на розмір державних виплат.

Крім того, в Україні змінили правила отримання субсидій. Стало відомо, хто тепер має право на таку державну допомогу.