Українцям розповіли як працюють нові електронні лікарняні, і як оплачується компенсація

З першого червня поточного року стартує поетапне впровадження електронної форми листків непрацездатності, які створені на основі медичних епікризів про тимчасову втрату працездатності. Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Врачи. Фото: скриншот YouTube-видео
Врачи. Фото: скриншот YouTube-видео

Як стало відомо, впровадження електронного реєстру лікарняних вже існує упродовж року на порталі Пенсійного фонду України, де роботодавці та працівники можуть зареєструватися і почати поступовий перехід на ведення документів в електронному вигляді, в тому числі й електронних лікарняних і трудових книжок.

У документі зазначено, що обов'язки з ведення та створення Реєстру лежать на Пенсійному фонді, який володіє всією інформацією, що міститься в ньому. Водночас коло суб'єктів, що будуть наповнювати Електронний реєстр інформацією, набагато ширше і в нього входить Національна Служба здоров'я і Фонд соціального страхування.

Щоб отримати лікарняний, потрібно слідувати декільком правилам. Кожен працівник звертається до медичного закладу для огляду у фахівця. Далі, лікар встановлює факт непрацездатності та створює електронний медичний висновок в центральній базі даних електронної системи охорони здоров'я.

Інформація, в якій йдеться про тимчасову непрацездатність працівника, автоматично вносять до Реєстру на підставі медичного епікризу. У Реєстрі дана інформація отримує власний номер, що і служить електронним лікарняним.

Варто відзначити, що саме такий лист непрацездатності, який зареєстрований в Реєстрі за єдиним номером, може послужити підставою для звільнення від роботи та оплати перших п'яти днів тимчасової втрати працездатності.

Дані про непрацездатність будуть доступні роботодавцю і працівникові, завдяки їхнім електронним кабінетам на сайті ПФУ Також інформацію може переглянути й лікар, який дав медичний висновок, але через електронну систему охорони здоров'я. Тому роздруковувати електронний лікарняний нема потреби.

Нещодавно Стіна розповідала, що лікар назвав небезпеку, яку викликає варикоз.

Також Стіна повідомляла, що ПФУ дав можливість пенсіонерам висловити своє невдоволення за допомогою анкети.

Ще Стіна інформувала, що в уряд оприлюднив середні ціни на автомобільне паливо.