В уряді оприлюднили нові розрахунки середньої вартості бензину

Така інформація з'явилася на офіційному порталі Міністерства фінансів України. Цифри на червень надали фахівці компанії «Нафтогаз». Стало відомо, скільки тепер будуть платити автомобілісти за заправлений бак.

Заправка. Фото: YouTube, скрін
Заправка. Фото: YouTube, скрін

Варто підкреслити, що мова йде про середню розрахунковою ціною палива. Тобто, до цієї вартості представники АЗС можуть додавати свою націнку. Таким чином, показник на бензин підвищили з 24,84 до 24,92 гривень за літр. Що стосується дизельного палива, то і тут показник підняли - з 20,89 до 20,91 гривень за літр. В результаті ціни на АЗС вже найближчим часом можуть стати вище.

Крім того, в Україні діють пороги, вище яких АЗС не можуть ставити ціни на товар. Так, згідно з правилами, бензин не може бути дорожче 29,92 гривень за один літр. Дизельне паливо не може бути більше в ціні, ніж 27,91 гривень за один літр. Отже, ціни в Україні будуть не вище цих показників, проте більше, ніж в травні цього року.

Так, за станом на 1 червня 2021 року, в Україні такі середні ціни на газ:

  • А-95 преміум - 30,70 гривень за один літр;
  • А-95 - 28,93 гривні за один літр;
  • А-92 - 28,17 гривень за один літр;
  • Дизельне паливо - 27, 35 гривень за один літр;
  • Автогаз - 15,71 гривні за один літр.

Середні ціни на паливо. Фото: index.minfin.com.ua

При цьому варто враховувати, що в різних АЗС ціни можуть незначно відрізнятися. Так що автомобілісти можуть дізнатися точну вартість вже, виходячи з того, на який «точці» вони заправляються, яке паливо вони набувають і в яких кількостях. Так чи інакше, але ціни на бензин та автомобільний газ поки що стрімко збільшуються.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні змінили порядок отримання субсидій на оплату комунальних послуг. Стало відомо, кому тепер можуть відмовити в державній допомозі.

Також повідомлялося, що депутати зареєстрували законопроект щодо можливостей перерахунку комунальних послуг. Стало відомо, як і в яких випадках українці зможуть повертати свої гроші.

Крім того, депутати зареєстрували законопроект щодо збільшення ліміту на переклади з банківських карт, які не стануть підлягати фінансовому моніторингу. Стало відомо, на скільки зміниться порогова сума.