Вчені констатують факт: два види грипу зникли, а боротися з рештою стало легше

Вчені, які вивчають вірус грипу, відзначають, що під час пандемії кількість людей, які хворіють на респіраторні захворювання скоротилася, а кілька штамів грипу взагалі зникло. Про це пише портал STAT.

Мікроскоп, дослідження. Фото: скріншот Youtube
Мікроскоп, дослідження. Фото: скріншот Youtube

Вчені відзначають, що запобіжні заходи, які були впроваджені в усьому світі, такі як носіння маски та карантинні обмеження, під час піку сезонних респіраторних захворювань, знизив до мінімальних позначок рівень захворюваності. А як мінімум два штами вірусу грипу взагалі не з'являлися і не були зафіксовані з березня 2020 року.

Це не дає право стверджувати, що ці віруси могли зникнути. Однак зараз мова йде про те, щоб вакцину проти грипу робити більш вузькоспрямованою, що полегшує роботу медикам. У статті кілька вчених стверджують, що з відомих вірусів, що викликають сезонні захворювання віруси А і В, підтип, відомий як 3c3.A, не виявлявся з березня 2020 року.

Як передає Центр по контролю за захворюваннями і профілактики (ЦКЗ), зараз H1N1 продовжує вражати людей, а підтип H3N2 і підтип B/Yamagata у людей не виявлявся.

Вчені підкреслюють, що заходи, які застосовуються для уповільнення поширення Covid-19, мали значний вплив на передачу ряду респіраторних вірусів. Грип, і деякі інші респіраторні захворювання, які вражають нас під час сезону застуди та грипу, відсутні під час пандемії.

Варто сказати, що вакцину від грипу розробляється за кілька місяців до сезонних захворювань. Вчені вивчають, які штами присутні у світі, а потім створюють вакцину.

Знижена різноманітність підтипів грипу мінімізує різних в штамах, що знаходяться в щепленні і тих, які існують в природі. Це дасть можливість повністю контролювати захворювання.

Як писав портал Стіна, в Україні 6 червня було зареєстровано найменший показник захворюваності коронавирусной інфекцією.

Раніше Стіна інформувала, що влада Туреччини ввели обмеження на в'їзд для туристів, вимагаючи ковідний тест з негативним результатом.

Нагадаємо, що вчені виявили два види соку і чай, які можуть боротися з коронавірусів.