Влада Туреччини повернули колишні правила в'їзду під час пандемії

Під час карантину туристам варто готуватися до поїздок заздалегідь, враховуючи, що країни можуть змінювати правила. Цього разу стало відомо, що влада Туреччини повернули колишні вимоги і обмеження. Про це розповів прес-секретар Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко виданню «Європейська правда».

Відпочинок в Туреччині. Фото: YouTube, скрін
Відпочинок в Туреччині. Фото: YouTube, скрін

Підкреслюється, що колишні обмеження для туристів знову будуть в силі вже з 4 червня, тобто - з сьогоднішнього дня. Так, тепер туристам для перетину кордону Туреччини знову потрібно надати результат негативного тесту на коронавірус, зроблений не пізніше 72 годин до моменту рейсу. Також його можна замінити негативними результатами експрес-тесту - в даному випадку документ повинен бути зроблений не пізніше, ніж за 48 годин до перетину кордону, пояснив представник Міністерства закордонних справ.

Однак є винятки. Так, негативний результат тесту можна не надавати тим, у кого є при собі документ, що підтверджує проведення вакцинації. У випадку з щепленням довідка підійде, якщо вакцина була отримана не пізніше, ніж за 14 днів до перетину кордону. Також можна надати документ, який підтвердить, що людина вже перехворіла на коронавірус (актуально, якщо це сталося протягом останнього півріччя). Важливо, щоб документ був англійською мовою.

Крім того, до приїзду в Туреччину за 72 години до рейсу потрібно заповнити спеціальну заявку на порталі турецького Міністерства охорони здоров'я. Після заповнення форми на сайті буде згенеровано документ - його потрібно показати прикордонникам або в електронному, або в роздрукованому вигляді. Також не варто забувати, що, як і у випадку з іншими країнами, на час подорожі в Туреччину у туриста повинна бути оформлена страховка.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що компанія «Укрзалізниця» запускає додаткові рейси на маршрути до українських курортів. Стало відомо, куди зможуть доїхати громадяни під час періоду літніх відпусток.

Також повідомлялося, що в Україні починають підвищувати вартість проїзду в громадському транспорті. Найчастіше це пов'язують з тим, що під час карантину стало набагато менше пасажирів.

Крім того, експерти підрахували вартість відпочинку на українських курортах. Стало відомо, скільки коштів доведеться витратити на відпочинок в цьому році.