Парламентарії хочуть зменшити вихідні дні для українців

Депутати Верховної Ради планують скасувати додаткові вихідні для українців, відповідний законопроєкт 4597 з'явився на порталі ВРУ. Він передбачає скасування додаткового вихідного дня, якщо святковий день припадає на вихідний день.

Робочі будні. Фото: скріншот Youtube
Робочі будні. Фото: скріншот Youtube

Депутати впевнені, що такий проєкт дозволить українським законам збігатися з законодавством країн Європейського Союзу.

У разі прийняття таких змін у законодавстві, у представників уряду не буде права переносити робочі дні, як відбувається зараз. Наприклад, якщо цього року 20 червня українці будуть відзначати Трійцю, і відпочивати відразу три дні поспіль, це тому, що діє постанова уряду, про перенесення вихідного дня на робочій, якщо свято випадає на вихідний день - суботу чи неділю.

Це означатиме, що у випадку прийняття цього законопроєкту, незалежно від того вихідний це чи робочий день, свято триватиме лише один день.

Варто зазначити що при перенесенні додаткових державних вихідних, цей додатковий день відпрацьовується і виходить шестиденний робочий тиждень, при п'ятиденці.

У запропонованому документі депутати хочуть заборонити керівництву робити шестиденний робочий тиждень.
Автори проєкту зазначають, що чинне законодавство, яке охоплює перенесення робочих днів погано впливає на роботу з інвесторами та формує негативну репутацію бізнес потенціалу нашої країни.
Наразі документ розглядають у комітетах, а вже після опрацювання він з'явиться на порядку денному для голосування в парламенті.

Для того, щоб закон набув чинності мало того, щоб депутати його підтримали. Згідно з українським законодавством, щоб закон набрав силу потрібно, щоб його підписав президент країни.

Як писав портал Стіна, в Україні справжній бум в РАГСах, кожен третій зареєстрований шлюб - з іноземцями.

Раніше Стіна інформувала, що синоптики розповіли, що цього літа температура повітря сягатиме понад +40 градусів за Цельсієм.

Нагадаємо, Укрзалізниця запустила 11 додаткових рейсів до моря.