В Україні можуть зрости тарифи на опалення

Ціна блакитного палива для газопостачальників становить 7,42 грн за кубометр, однак це не остаточна ціна для тих, хто надає тепло в квартири українцям, до цієї ціни треба додати як мінімум 30% -40% витрати на транспортування. Про це заявляють експерти галузі в ході відеоконференції Energy Freedom.

Газова конфорка. Фото: скріншот Youtube
Газова конфорка. Фото: скріншот Youtube

Незалежний енергетичний експерт Євген Паленка заявив, що підвищення тарифу відбудеться обов'язково, а це спричинить збільшення боргів населення за тепло. За словами аналітика, люди і з нинішньою ціною не в змозі платити за тепло, якщо ж тариф виросте на третину, то багато перестануть платити взагалі.

Євген Паленка показав свої розрахунки: З ціною газу 7.42 грн плюс потужності ГТС і транспортування ГРМ, в результаті тариф складе близько 10 грн за кубометр, що складе подорожчання 30-40%, а в деяких регіонах і 50%.

На думку експертів, тепловики, знаючи те, що кількість боржників може збільшитися, будуть закладати в тариф ризики неплатежів, що ще більше підвищить ціну на блакитне паливо.

Таку ж думку висловив нардеп Олексій Кучеренко, який прокоментував заяву глави комітету Верховної Ради з питань енергетики і ЖКГ Андрія Геруса про те, що тарифи не повинні спровокувати зростання цін.

За слова Кучеренко, нардепи не хочуть озвучувати ймовірне подорожчання тарифу, через те, що в умовах, коли і так великі борги населення, спрогнозувати, якою буде платіжна дисципліна в разі підвищення тарифів на 35-40%, нескладно.

А українцям, схоже вже з початку літа пора откладівать гроші для того, чтобі оплатити тепло по новім тарифами.

Варто нагадати, що в липні українцям обіцяють підняти вартість за кіловат. При чому ціни можуть різко відрізняться від регіону. Поки невідомо, як точно будуть платити українці за електроенергію, однак те, що цінник на електрику подорожчає - відомо достеменно.

Як писав портал Стіна, президент України Володимир Зеленський пообіцяв списати борги за газ для українців, що відомо.

Раніше Стіна інформувала, що стали відомі подробиці збільшення тарифу на електроеренгію.

Нагадаємо, українців попередили, що гарячої води в кранах може не бути.