Для деяких людей вживання молока може призвести до дуже неприємних наслідків

Грамотне складання раціону харчування - запорука довгого і здорового життя, ось тільки іноді навіть корисні та нешкідливі продукти можуть призвести до негативних наслідків. Зокрема, молоко, користь якого складно переоцінити, показано майже для всіх вікових груп, за винятком літніх людей. Однак кисломолочні продукти показані абсолютно всім, незалежно від віку, пише Украіна24.

Молочная продукция. Фото: скриншот YouTube-видео
Молочная продукция. Фото: скриншот YouTube-видео

Наталія Усенко, експерт Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я зазначила, що молоко несе в собі суцільну користь. За рекомендацією ВООЗ, його варто вживати всім людям, незалежно від вікових категорій. Однак особам старшого віку варто бути уважними, тому що все залежить від вироблення спеціального ферменту.

Він виробляється у маленьких дітей і сприяє розщепленню лактози в шлунку, після чого вона засвоюється, але з роками кількість ферменту поступово знижується. З настанням старості його вироблення може взагалі припинитися і виникає непереносимість лактози. Вона супроводжується розслабленням, неприємними відчуттями в шлунку, а також відчуттям бродіння.

В той самий час фахівець підкреслила, що всі ці негативні наслідки не відбуваються при вживанні кисломолочних продуктів. Вона заявила, що сир, кефір, йогурт або ряжанку можна і навіть потрібно їсти в будь-якому віці. Особливу користь несе кальцій, що міститься в них - він сприяє профілактиці остеопорозу в зрілому віці.

Раніше інформаційний портал Стіна повідомляв, що кваліфікований дитячий педіатр Євген Комаровський розповів, кому потрібно змінити свій звичний раціон харчування.

Також портал Стіна повідомляв, що медики назвали два напої, які допоможуть захистити організм від коронавірусу. Вберегти себе від серйозної хвороби може кожний.

Крім цього Стіна повідомляв про те, що дієтологи розповіли про небезпеку їжі, яка приготована на грилі. Від таких некорисних страв краще відмовитись.