Мільйонам українців стане легше користуватися послугами фінансових установ

ПриватБанк і Ощадбанк є найбільшими фінансовими установами в нашій країні та переважна більшість українців так чи інакше користуються їх послугами. Тепер же клієнтів цих банків порадували відмінною новиною, яка стосується грошових операцій, інформує Gsminfo.

Отделение "Ощадбанка". Фото: скриншот YouTube-видео
Отделение "Ощадбанка". Фото: скриншот YouTube-видео

Зокрема, народні обранці отримали на розгляд проєкт закону, який може збільшити максимальну суму без торкання процедури фінансового моніторингу при проведенні операцій з грошима. В цей час фінансові установи не проводять перевірку фінансових операцій, сума яких не досягає 5 000 гривень. Але водночас, відповідно до чинного законодавства, існує необхідність в перевірці сум, що перевищують 5 тисяч гривень, тобто більш як 5 000 перевіряють, а 4 999 гривень - немає.

Автором законопроєкту є Ігор Фріс, народний депутат від "Слуги народу", який зазначив, що фінмоніторинг не дає пропускати грошові перекази понад 5 тисяч гривень, що є проблемою для багатьох громадян. З цієї причини клієнти фінансових установ змушені спочатку проводити відправку суми в 4 999 гривень, після чого ще одну в 1 гривню.

При цьому в законі необхідно змінити всього лише кілька слів, в результаті чого мільйонам українців стане набагато легше здійснювати грошові перекази. Відповідно до проєкту закону, максимальною сумою, що не підпадає під фінансовий моніторинг фінансовими установами, буде 5 000 гривень включно. У разі прийняття українці зможуть безперешкодно переводити не 4 999, а рівно 5 тисяч гривень. Народний депутат переконаний, що таким чином послуги для клієнтів банків стануть більш комфортними.

Раніше інформаційний портал Стіна повідомляв, що в Україні готують до продажу Ощадбанк. Стало відомо, що зміниться для клієнтів банку.

Також портал Стіна повідомляв, що компанія мобільного зв'язку Київстар заявила, що найближчим часом не буде підіймати тарифи для своїх в клієнтів.

Крім цього Стіна повідомляв про те, що в Кабінеті міністрів запровадили нові вимоги до територіального розміщення центрів надання адміністративних послуг.