Національний банк України змінив правила транзакцій з карту на карту

Представники Національного банку України прийняли нову постанову, що має на увазі поліпшення захисту даних клієнтів банків при перекладах з карти на карту. Ситуацію прокоментував керуючий партнер Консалтингової компанії «Фінансова студія» кандидат економічних наук Євген Невмержицький, передає видання «Факти».

Банківська карта. Фото: YouTube, скрін
Банківська карта. Фото: YouTube, скрін

Експерт пояснив, що нововведення будуть стосуватися всіх переказів на всі платіжні системи. Тобто, і клієнти Приватбанку, і клієнти Монобанку, і інших фінансових установ не стануть винятками. Що стосується змін, то Євген Невмержицький пояснив, що в основному нововведення мають більше технічний характер. Наприклад, нові норми по аутентифікації.

Наприклад, пояснив економіст, мова йде і про таку вимогу: згідно з новими правилами, для переказу коштів з одного рахунку на інший клієнт банку повинен буде ввести одноразовий пароль, який буде доступний для використання близько 10 хвилин. При цьому подібний код повинен містити в собі не менше восьми символів.

Одноразовий пароль, на думку фахівця, це серйозна захист коштів, яку шахраї навряд чи перехоплять. В Україні аферисти зазвичай використовують найпростіші методи, зазначив експерт. У той же час вимоги по довжині пароля можуть просто викликати незручності з боку клієнтів, вважає економіст. При цьому він додав, що, на його думку, банки на подібне посилення безпеки витратять більше коштів, ніж вдасться захистити.

«В цілому дана постанова є корисним і додатково вдосконалив електронні сервіси комерційних банків і інших постачальників віддалених платіжних послуг», - висловив свою думку кандидат економічних наук.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Міністерстві соціальної політики розповіли про збільшення виплат на дітей. Стало відомо, що зміниться для молодих батьків.

Також повідомлялося, що в Україні хочуть збільшити прожитковий мінімум. Стало відомо, як це вплине на розмір пенсій і соціальних виплат.

Крім того, на літо заплановано перерахунок пенсійних виплат. Стало відомо, хто і які надбавки зможе отримати.