В Україні планують змінити правила щодо банківських вкладів

На офіційному порталі Верховної Ради України з'явився текст Законопроекту 5542-1. Ініціатива передбачає збільшення суми гарантування банківських вкладів громадян. Варто відзначити, що раніше в Національному банку України вже називали суми підвищень.

Банківська карта. Фото: YouTube, скрін
Банківська карта. Фото: YouTube, скрін

Варто відзначити, що таке рішення про підвищення суми гарантування вкладів брали ще в минулому році. Тоді наголошувалося, що показник буде збільшений до 600 тисяч гривень. На даний момент Фонд соціального страхування покриває тільки до 200 тисяч гривень банківських вкладень українців. Ця норма не змінювалася ще з 2012 року.

Тепер, вже 28 травня, в українському парламенті зареєстрували відповідний законопроект. Зараз документ знаходиться на розгляді профільного комітету. Якщо у фахівців не буде зауважень, то законопроект відправиться на голосування, де народні депутати вирішуватимуть долю цієї ініціативи.

Слід підкреслити, що українська влада хоче в кінцевому підсумку довести рівень страхування вкладів до європейського. Наприклад, в Європейському союзі показник дорівнює сумі 100 тисяч євро. Тобто, ця сума, яку в будь-якому випадку повернуть вкладникові, що б не трапилося з його фінансовою установою. Однак на даний момент мова йде про показник в 600 тисяч гривень.

Крім того, важливо відзначити, що ці правила будуть стосуватися всіх фінансових установ. Тобто, не має значення, в якому конкретно банку у вас відкритий рахунок, - нововведення, в разі їх прийняття, будуть діяти однаково для всіх. Варто очікувати голосування в залі парламенту.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Міністерстві соціальної політики розповіли про збільшення виплат на дітей. Стало відомо, що зміниться для молодих батьків.

Також повідомлялося, що в Україні хочуть збільшити прожитковий мінімум. Стало відомо, як це вплине на розмір пенсій і соціальних виплат.

Крім того, на літо заплановано перерахунок пенсійних виплат. Стало відомо, хто і які надбавки зможе отримати.