Стало відомо, як в Україні змінять податкові ставки

Представники уряду вже кілька місяців розробляють нововведення для податкової сфери. Тепер з'явилася попередня інформація щодо того, скільки грошей громадяни будуть віддавати державі після змін, передає інформаційний портал «Обозреватель».

Гроші. Фото: YouTube, скрін
Гроші. Фото: YouTube, скрін

Автомобілі. Згідно з чинним законодавством власники платять податок за ті авто, які були випущені не раніше 5 років тому, а їх вартість перевищує 375 мінімальних заробітних плат. Після змін хочуть ввести іншу норму: податок потрібно буде платити за авто, дорожче 200 мінімальних зарплат (приблизно 1,2 мільйона гривень). В результаті за такий транспорт водій заплатить 25 тисяч в рік.

Квартири. Зараз при продажу нерухомості громадяни платять 5 відсотка податку. У разі компаній ставка вище - 18 відсотків. Представники уряду пропонують, щоб з продажу третьої квартири громадяни платили стільки ж, скільки і компанії. Це дозволить впоратися з проблемою того, що компанії нерідко продають нерухомість як фізичні особи, щоб платити менше податку.

Алкоголь і тютюнові вироби. Представники Міністерства фінансів вважають, що підвищити вартість акцизу на такі товари потрібно хоча б на рівень інфляції минулого року. Варто відзначити, що це приблизно 5 відсотків. Тобто, таке підвищення варто очікувати в разі зі спиртними напоями і сигаретами. Зараз виробники тютюнових виробів таке нововведення не хочуть підтримувати. Крім того, їм можуть заборонити поповнювати запаси партій, які робилися ще з меншим акцизом.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні хочуть значно підвищити прожитковий мінімум. Стало відомо, як це відіб'ється на державних виплатах.

Також повідомлялося, що влада хоче підвищити заробітні плати вчителям. Стало відомо, скільки отримуватимуть педагоги.

Крім того, представники Кабінету Міністрів розрахували, як саме в Україні буде рости зарплата в найближчі роки. Стало відомо, якою буде мінімалка.