Український "ЗАЗ" міг виробляти авто, але воно довелося не на часі

Про те, що на "Запорізькому автомобільному заводі" розробляли концепт авто, яке було досить інноваційним для своєї епохи, і склало б конкуренцію навіть американським спортивним "корвет", якби потрапило в серію, і що цьому завадило, пише портал "CAR.RU".

"Таврия". Фото: скриншот YouTube-видео.
"Таврия". Фото: скриншот YouTube-видео.

Проєкт футуристичного ЗАЗ-1104 почали обмірковувати в самому кінці 80-х років минулого століття, але не на "ЗАЗ", а у відділі, який займався художнім конструюванням. Своєрідний, і досить сучасний, навіть за нинішніми мірками, дизайн прототипу, створений на базі "Таврії", навіть зовні на десятиліття випередив свій час - згладжені вигини кузова абсолютно не походили на ті незграбні обриси машин, які були притаманні радянському автопрому.

Втім, проєктування не зайшло занадто далеко, і інженери тільки встигли розмістити на каркасі зі звичайних труб пластикові частини корпусу. Проте концепт виглядав як модерний автомобіль, особливо якщо порівнювати з марками авто тієї епохи. Візуально цей прототип був схожий з ВАЗ-2110 з подібною дводверним компонуванням, але насправді кузов "мрії конструкторів" виглядав набагато більш представницьким: тут і ультрасучасний "каламутні" скла фар, і мінімалістичні отвори у дверях, і спеціальний дизайн дисків, а не звичайні ковпаки, і паралельно розташовані повітрозабірники на капоті, що відсилають до спортивного призначення автомобіля. Передбачалося, що в авто стануть встановлювати мотори об'ємом від 1,1 до 1,6 літра, але що пішло не так, ми напишемо трохи нижче.

ЗАЗ-1104. Фото: car.ru
ЗАЗ-1104. Фото: car.ru

У 1998 році "ЗАЗ" розпочав співпрацю з виробниками з Південної Кореї, які, в результаті, зруйнували надії інженерів, не оцінили спроб запорізьких дизайнерів, висміявши концепт, після чого відправили єдиний екземпляр ЗАЗ-1104 припадати пилом в музейне сховище, а завод зосередився на виробництві виключно бюджетних авто, що надалі й призвело до фінансового краху.

До слова, раніше "Стіна" розповідала про те, що в Мережі показали автомобілі та розробки конструкторів, які заборонили випускати в СРСР.

Також раніше наш портал повідомляв про те, що "Запорожець" перетворили в всюдихід, і його можливості просто вражають.

А до цього ми писали про те, як насправді багато років тому були придумані назви радянських автомобілів.