Команді біологів вдалося виявити клітини, які перешкоджають повторному утворенню ракових клітин і не дають утворитися метастази

Метастази можуть утворитися і розвиватися в людському організмі, навіть після успішно проведеної операції по видаленню пухлини та хорошому лікуванні. Крім того, до появи метастазів, можуть пройти роки. Про це інформує ukranews.

Вчені.  Фото: скріншот YouTube-відео
Вчені. Фото: скріншот YouTube-відео

Ракові клітини, які мігрували в інші органи з пухлини, можуть роками не давати про себе знати, і лише потім утворити метастази. Крім того, вченим навіть вдалося з'ясувати те, як саме ці клітини прокидаються і утворюють метастази.

Команда вчених з Університетської лікарні та Базельського університету досліджували клітини раку, які мігрували з самої пухлини в здорові органи і залишалися там тривалий час "сплячими", після чого раптово прокидалися і утворювали метастази.

Варто відзначити, що згідно з дослідженнями, вдалося з'ясувати, що ключову роль відіграють в такому переході два види клітин. Наприклад, клітини-кілери, або імунні клітини, як раз таки вбивають і уповільнюють розвиток інфікованих клітин, а також виділяючи інтерферон гамма, вони контролюють і утримують їх в сплячому вигляді.

Що стосується іншого виду клітин, що мають назву Іто, то вони якраз навпаки - пробуджують клітини раку, при цьому придушуючи імунні клітини.

В результаті проведених досліджень, вченим вдалося визначити кілька методів, можливої ​​профілактики утворення метастазів. Серед яких є імунотерапія, яка допомагає збільшити кількість клітин-кілерів, а також інтерферонового гамма-терапія, яка, як раз таки, і підтримує клітини раку в сплячому вигляді.

Варто відзначити, незважаючи на те, що відповідне лікування згідно з цими методам вже існує, його все ж ще необхідно тестувати. Також вчені вивчають, як можна уникнути появи метастазів і в інших органах, а не тільки в печінці.

Раніше інформаційний портал Стіна повідомляв, що фахівці назвали корисні продукти, які подбають про здоров'я серця.

Також портал Стіна повідомляв, що медики назвали два напої, які допоможуть захистити організм від коронавірусу. Вберегти себе від серйозної хвороби може кожний.

Крім цього Стіна повідомляв про те, що експерти назвали небезпечну кашу, яка може погубити здоров'я організму. Краще переглянути своє звичне меню.

Популярные новости сейчас

Вже з середи нові тарифи на газ: в "Нафтогазі" показали, хто заплатить майже 8 грн, а хто - менше ніж 5 грн

Главное за 11 января: санкции США против Украины, требование украинцев к Зеленскому, Нацбанк выведет деньги из оборота, зарплаты ощутимо вырастут

Стоит подготовиться: в Одессе отключат газ 29 декабря

Показать еще