Необдумана покупка популярних ласощів може завдати удар по здоров'ю

Зовсім недавно на полицях супермаркетів "АТБ" виявили небезпечне печиво, що містить в складі шкідливу пальмову олію. Попри те, що продукція була вилучена з продажу, фахівці кажуть, що подібні ситуації зустрічаються часто. Вони стверджують, що близько 90% подібних товарів становлять загрозу для здоров'я українців, пише Обозреватель.

Печенье в супермаркете. Фото: скриншот YouTube-видео
Печенье в супермаркете. Фото: скриншот YouTube-видео

Що небезпечного може бути в складі печива?

При покупці цих ласощів, перш за все, потрібно уважно вивчити склад, який повинен містити маргарин або вершкове масло. У разі їх відсутності потрібно прочитати, ніж їх замінили, наприклад, кокосовою або пальмовою олією. Якщо говорити про продукцію вартістю 5 гривень за пачку, то в ній гарантовано буде ціла купа хімії. Якщо говорити про борошно, то неякісну можуть "поліпшити" шляхом різних розпушувачів.

Якими можуть бути наслідки для здоров'я?

Експерти кажуть, що відразу ніяких проблем зі здоров'ям помітити не вдасться, але при постійному вживанні неякісного печива шкідливі речовини будуть накопичуватися в організмі. Крім цього, саме по собі печиво небезпечне по причині змісту у собі чималої кількості жирів і цукру, що може "нагородити" алергією, онкологічними та серцево-судинними захворюваннями.

Яке печиво і де купувати?

Певні супермаркети стежать за якістю реалізованої продукції і якщо буде підтверджено, що будь-яке печиво небезпечне для здоров'я, то продавати його точно не будуть. Фахівці попередили, що покупка цих ласощів на базарі або вулиці сильно ризикована, тому що в багатьох випадках не можна побачити дату виробництва.

Рекомендується віддавати перевагу фасованій або запаяній продукції, оскільки в відкриті коробки можуть досипати прострочений товар. Більш того, на печиво у відкритих коробках на ринках можуть потрапити різні мікроби й бактерії.

Раніше інформаційний портал Стіна повідомляв, що кваліфікований дитячий педіатр Євген Комаровський розповів, кому потрібно змінити свій звичний раціон харчування.

Також портал Стіна повідомляв, що медики назвали два напої, які допоможуть захистити організм від коронавірусу. Вберегти себе від серйозної хвороби може кожний.

Крім цього Стіна повідомляв про те, що дієтологи розповіли про небезпеку їжі, яка приготована на грилі. Від таких некорисних страв краще відмовитись.