Депутати підтримали законопроект про нові штрафи для водіїв

3 червня в Верховній Раді України народні обранці проголосували за Законопроєкт №3742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю». Таким чином, в нашій країні почнуть діяти нові штрафні санкції. Стало відомо, скільки будуть платити порушники.

Поліція. Фото: YouTube, скрін
Поліція. Фото: YouTube, скрін

За цей законопроєкт у Верховній Раді проголосували 280 народних депутатів. Вже далі документ має підписати президент, після чого нововведення набудуть чинності. Що ж змінює такий закон? Тепер представники Укртрансбезопасності зможуть через суди вимагати штрафи за порушення правил габаритно-вагового контролю. Крім того, тепер буде введена адміністративна відповідальність за порушення, які були записані на фото або відеокамеру.

Отже, Законопроєкт №3742 представники влади ввели такі штрафні санкції:

  • Перевіз вантажу або пасажирів без відповідних документів - 17 тисяч гривень;
  • Міжнародне перевезення вантажу або пасажирів без відповідних документів - 34 тисяч гривень;
  • Перевищення габаритно-вагових нормативів від 5 і вище 30 відсотків - від 8 500 гривень до 51 000 гривень.

Варто зазначити, що представники Міністерства інфраструктури вже з 2020 року займаються відповідною реформою. Наприклад, вже до кінця цього року в Україні планують встановити 150 систем «Weigh-in-Motion». Йдеться про автоматичне зважування автомобілів. Таким чином, буде контролюватися ситуація з фурами. Нові правила насамперед спрямовані на збільшення безпеки на дорогах, а також на зменшення витрат на утримання і ремонт дорожнього покриття.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні будуть підвищувати податки. Стало відомо, які будуть акцизи на алкоголь і сигарети, а також скільки потрібно буде платити державі в разі продажу квартири.

Також повідомлялося, що в Україні вже змінили правила отримання субсидій. Експерти пояснили, кому за новими нормами можуть відмовити в державній допомозі.

Крім того, представники уряду поділилися своїми прогнозами щодо рівня заробітної плати. Стало відомо, коли мінімалка буде вже більше 7 тисяч гривень.