Біля берегів Африки зовсім випадково наткнулися на унікальну знахідку

Про те, що група єменських рибалок, схоже від безвиході, вирішила підтягти до берега тушу кашалота, яка плавала в Аденській затоці, і виявила цінний приз, пише "BBC News".

Рыбаки. Фото: скриншот YouTube-видео.
Рыбаки. Фото: скриншот YouTube-видео.

Рибалки, які щодня виходять в море на пошуки хоч якоїсь їжі, все ж вирішили перевірити тушу загиблої тварини. Коли тіло кашалота витягли на берег, і обробили, то в ньому дійсно знайшли амбру(утворюється в травному тракті) - на 1,5 мільйона доларів США. Відзначимо, що це рідкісна речовина, що використовується в парфумерії для виробництва дорогих парфумів(як закріплювач запаху), виробляється тільки у 5 відсотків особин. У тілі ж цього кашалота було знайдено цілих 127 кілограмів амбри. Добувачі не тільки поділили вторговані гроші на рівні частки, але допомогли й іншим жителям села, побудувавши нові будинки, купивши автомобілі та човни, а хтось навіть на радощах влаштував довгоочікуване весілля.

Амбра. Фото: скриншот YouTube-видео.
Амбра. Фото: скриншот YouTube-видео.

Відзначимо, що в минулому столітті, через свою рідкість, потреба парфумерів в амбре стимулювала процес пошуку синтетичних аналогів речовини для задоволення великого попиту на цей унікальний і дорогий натуральний компонент. Найбільш поширені замінники - амброксид, виготовлялися з терпенів, природних ароматизаторів, а трохи пізніше - з туйону, що входить до складу полину. Однак, всупереч появі замінників, більшість виробників арабської парфумерії все ж вважають за краще натуральну амбру для створення ексклюзивних ароматів.

У міру появи синтетичних аналогів і близьких за властивостями речовин, вартість тинктури амбри стабілізувалася на рівні 9 доларів США за 0,5 літра. Однак, сиру амбру, в залежності від її якості, можуть придбати й за 35 доларів США за грам.

До слова, раніше "Стіна" розповідала про те, що "Укрзалізниця" запустила 11 курортних маршрутів.

Також раніше наш портал повідомляв про те, що влада Туреччини оновили умови в'їзду в країну.

А до цього ми писали про те, що Київська міська державна адміністрація оприлюднила список нових назв кількох вулиць міста.