З першого червня одній категорії пенсіонерів перерахували виплати

Українські пенсіонери вже відчули кілька етапів підвищення пенсійних виплат, в тому числі в березні сталася індексація. З 1 червня підвищення пенсійних виплат очікує працюючих пенсіонерів. Інформацією ділиться Міністерство соціальної політики на своїй сторінці в Facebook.

Пенсионер. Фото: скриншот YouTube-видео
Пенсионер. Фото: скриншот YouTube-видео

У Мінсоцполітики зазначають, що перерахунок пенсійних виплат для працюючих пенсіонерів буде проходити в автоматичному порядку і не потрібно звертатися до Пенсійного фонду.

У червні вони отримають надбавки за два попередні місяці - квітень і травень. Розмір надбавок безпосередньо залежить від розміру страхового стажу та заробітної плати. Пенсіонери, які після оформлення пенсій продовжили працювати та одержали не менше двох років стажу або ті громадяни, що отримали менш як два роки стажу, але після призначення пенсій пройшло 24 місяці, можуть розраховувати на добавку до виплат.

Відзначається, що в Україні таких громадян налічується близько 700 тисяч. Радник Міністра соціальної політики повідомляє, що розмір надбавок залежить як від трудового стажу, так і від розміру заробітної плати, але в середньому складе 170-180 гривень.

Варто нагадати, що в Україні в період 2020-2021 року налічувалося близько 11,3 мільйона громадян похилого віку. На початок минулого року працюючих пенсіонерів налічувалося близько 2,6 мільйона, а на початок поточного року їх кількість зросла і досягла 2,7 мільйона.

Як відомо, в Україні мають намір збільшити прожитковий мінімум у два рази. Таке підвищення може відбитися на простих громадянах.

Нещодавно Стіна повідомляла, що у Верховній Раді прийняли законопроєкт, в якому говориться про зміну доставляння пенсійних виплат пенсіонерам за місцем проживання. Раніше цим займалася компанія "Укрпошта".

Також Стіна розповідала, що в Пенсійному фонді поділилися інформацією щодо пенсійних виплат і на скільки вони збільшилися після перерахунку.

Ще Стіна інформувала, що народні депутати всіляко намагаються впоратися з демографічною ситуацією і в черговий раз мають намір внести зміни в пенсійний вік громадян.