Українцям пояснили, як підтвердити свій страховий стаж для виходу на заслужений відпочинок

Часто трапляється так, що в Трудовій книжці запис зроблено невірно, або ж зовсім по якоїсь причини відсутній, хоча за громадянина сплачувався Єдиний соціальний внесок. Втрачати року стажу не хочеться - вони впливають на розмір майбутніх виплат. Представники Пенсійного фонду України розповіли, як можна інакше підтвердити свій страховий стаж.

Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін
Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін

Отже, фахівці підкреслили, що підтвердити свій стаж при відсутності запису в Трудовій книжці можна за допомогою таких документів:

  • Наказ про прийом на роботу;
  • Довідки про звільнення;
  • Особові рахунки і документи, що доводять отримання заробітної плати;
  • Посвідчення, характеристики, письмові трудові договори із зазначенням періоду роботи.

Фахівці також нагадали, що довести свій стаж можна також і за допомогою членського квитка профспілки. Однак в цій справі є невеликий нюанс: зарахують до ПФУ тільки той період, за який було сплачено членські внески. Тобто, якщо ви не заплатили за якийсь місяць, то цей період вам можуть не врахувати.

Те ж саме стосується і навчання у вищому навчальному закладі, і військової служби. Цей стаж можна довести за допомогою таких документів:

  • Диплом, свідоцтво;
  • посвідчення;
  • Військовий квиток;
  • Довідками архівних і військово-лікувальних установ;
  • Відомості з місця навчання, якщо в цьому документі зазначено повний період отримання освіти.

В результаті видно, що навіть в разі помилки з Трудовою книжкою стаж можна довести. Що ж робити, якщо підприємство, де ви працювали, вже не існує? Навіть в такому випадку є вихід - потрібні довідки можуть зберігатися в архіві. Таким чином, можна зберегти повний стаж і не втратити ні місяця.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні зростуть тарифи на електроенергію. Стало відомо, коли буде підвищення і на скільки будемо більше платити.

Також повідомлялося, що назвали найпоширеніші причини того, чому люди видаляють додаток «Приват24» з мобільного телефону. Стало відомо, що це за причини і чи є в них сенс.

Крім того, компанії-постачальники опублікували свої тарифи на газ, які будуть уже в червні. Стало відомо, скільки платитимемо за блакитне паливо.