Незабаром ситуація на дорогах може кардинально змінитися

В даний час на дорогах дуже багато автомобілів з механічною коробкою передач, проте сучасні системи безпеки можуть призвести до повного зникнення МКПП. Основною причиною цього може стати той факт, що деякі технології, зокрема система автоматичного гальмування та інші функції безпеки не можуть функціонувати разом з "механікою", пише sud.

Авто.  Фото: скріншот YouTube-відео
Авто. Фото: скріншот YouTube-відео

Що стосується термінів відмови від даного типу трансмісії, то вони цілком і повністю залежать від появи обов'язкової системи АЕВ (автономного екстреного гальмування). Наприклад, авто марки Subaru, оснащені МКПП випускаються без установки комплекту безпеки Eyesight, оскільки "на борту" відсутній електронний гальмо стоянки, необхідний для функціонування АЕВ. Основною причиною цього є позиція компанії - вона вважає недоцільним виправлення даної ситуації з економічної точки зору, адже авто з механічною коробкою передач продаються все гірше.

Так само справи йдуть і у Mazda - у 2016 році попит на авто з МКПП становив 19,2%, а у 2020 - всього лише 6,4%. Інакше справи йдуть зі спортивними моделями Subaru, оснащується МКПП - WRX / STI, а також BRZ - їх продажу стабільно ростуть, проте змінити статистику вони не в силі. Однак є ще одна причина, по якій з механікою можуть остаточно розпрощатися - збільшення популярності "зеленої" енергії. Експерти розповіли, що установка МКПП в електрокари вимагає дооснащення та додаткових технологій, на відміну від автоматичної коробки, що знову-таки абсолютно не привабливо для виробників.

Якщо звернутися до статистики, то можна побачити, що на світовому ринку продажу авто з МКПП скотилися до 17,1%, а в Північній Америці - взагалі до 1,2%. Минулого року в Сполучених Штатах продажу електрокарів перевищили реалізацію машин з ручними "коробками". Все це дозволяє припустити, що вже скоро механіка піде в історію, і лише спортивні авто ненадовго продовжать терміни їх існування.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що в мережі з'явилися фото унікальної розробки ЗАЗ-1104 на базі "Таврії". Він тоді на десятиліття випереджав час і виглядав футуристично.

Також ми писали, що в Україні на виставці показали перший ЗАЗ-965 "Горбатий", випущений на АвтоЗАЗ.

Нагадуємо, що народні умільці вирішили з ЗАЗ-1102 зробити електромобіль, який отримав назву Kozak EV. Винахідникам навіть вдалося зареєструвати свій винахід як електромобіль.