Як зміняться пенсії з червня

Вже за декілька днів частину пенсіонерів очікує перерахунок виплат. Як повідомляється, підвищення повинно торкнутися 2,7 млн громадян з 1 червня. Подробицями поділилася khust-miskrada.gov.ua.

Пенсіонери. Фото: скріншот YouTube-відео
Пенсіонери. Фото: скріншот YouTube-відео

Підвищення стосується тих пенсіонерів, які продовжують працювати знаходячись на заслуженому відпочинку або мають інвалідність.

В графіку на 2021 рік вказано, що ще у квітні їм повинні були перерахувати розмір виплат. Однак, цього підвищення люди не отримали й ось чому.

Річ у тому, що дані до реєстру застрахованих осіб про страховий стаж за перші два місяці поточного року у складі єдиної звітності зі сплати податків роботодавці мають право подавати до 10 травня.

Згідно з законодавством, ці дані враховуються при перерахунку, а оскільки цієї інформації про працівника у робітників Пенсійного фонду на 1 квітня не було, то перерахунок люди не отримали.

Однак, в червні, коли ця інформація вже повинна надійти до бази, працюючі пенсіонери повинні отримати надбавку автоматично починаючи з квітня 2021 року, тобто попереднім числом.

Також треба мати на увазі пенсіонерам, що розмір надбавки буде безпосередньо залежати від того, чи отримав пенсіонер за останні 2 роки не менше 24 місяців страхового стажу.

Тобто розраховувати можуть на набавку громадяни, яким в останні два роки не проводився перерахунок. Головне, щоб вони працювали весь цей час та за них роботодавець сплачував податки.

Ті пенсіонери, що вийшли на заслужений відпочинок менше 2-х років та відповідно отримали менш як 24 місяців страхового стажу також повинні отримати перерахунок.

Таким чином, згідно з офіційними даними, розмір пенсій з червня повинен збільшитися у 2,7 млн громадян, оскільки на початку 2021 року стільки осіб було вказано як працюючі пенсіонери.

Який розмір надбавки отримають такі громадяни, не вказано, адже все залежатиме від кількості страхового стажу та розміру заробітної плати.

Перерахунок пенсій. Фото: Слово і діло

Популярные новости сейчас

Вже з середи нові тарифи на газ: в "Нафтогазі" показали, хто заплатить майже 8 грн, а хто - менше ніж 5 грн

Главное за 11 января: санкции США против Украины, требование украинцев к Зеленскому, Нацбанк выведет деньги из оборота, зарплаты ощутимо вырастут

Стоит подготовиться: в Одессе отключат газ 29 декабря

Показать еще

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що Пенсійний фонд переводить пенсії українців на міжнародні стандарти, що повинно змінитися.

Також ми писали, що Денис Шмигаль поділився, який розмір інвестицій очікує Уряд через 10-15 років після запровадження накопичувальної пенсійної системи.

Нагадуємо, що стало відомо, хто з українців зможе вийти на заслужений відпочинок у віці 60 років.