В уряді готуються роздати українцям гроші на бізнес

Під час пандемії багато підприємців зіткнулися з неприємностями, а чимало їх співробітників залишилися без роботи. В результаті все більше громадян, які потребують державної допомоги. В той самий час в уряді знайшли оригінальний спосіб допомогти - дати кошти на відкриття бізнесу. Така інформація з'явилася на офіційному порталі Міністерства соціальної політики.

Гроші. Фото: YouTube, скрін
Гроші. Фото: YouTube, скрін

Відзначається, що мова йде про соціальну проєкт «Рука допомоги», який також проводився у 2016-2019 роках. Суть в тому, що представникам малозабезпечених сімей на розвиток власного малого бізнесу держава виділить до 15 мінімальних заробітних плат. На сьогодні це приблизно 97 500 гривень. Ці гроші громадянин, який отримав їх, зможе витрачати на оренду приміщення, обладнання або інші важливі речі для започаткування власної справи.

У Міністерстві соціальної політики також розповіли про вигідні умови щодо повернення цієї допомоги в державний бюджет. Підкреслюється, що допомога буде повертатися соціальними внесками - тобто, з кожним сплаченим податком сума буде все менше. Крім того, є спосіб не повертати допомогу державі зовсім: в такому випадку потрібно прийняти на роботу як мінімум кілька людей, які перебувають на обліку в Центрі зайнятості.

Роздавати кошти на бізнес будуть вже з 1 січня 2022 року. В уряді вважають, що така програма допоможе малозабезпеченим громадянам повернутися до активного життя. До того ж державний бюджет можна буде здорово заощадити, адже в підсумку замість пільговиків, яким потрібно платити допомогу, з'являться підприємці, які будуть платити податок – тож у виграші повинні залишитися всі.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні хочуть значно підвищити прожитковий мінімум. Стало відомо, як це відіб'ється на державних виплатах.

Також повідомлялося, що влада хоче підвищити заробітні плати вчителям. Стало відомо, скільки отримуватимуть педагоги.

Крім того, представники Кабінету Міністрів розрахували, як саме в Україні буде рости зарплата в найближчі роки. Стало відомо, якою буде мінімалка.