Головні зміни після відкриття ринку землі

В Україні йшли довгі суперечки про необхідність запуску ринку землі. Попри те, що є противники цього рішення, вже з 1 липня закон повинен офіційно набере чинності. Експерти зібрали 6 популярних питань про ринок землі й дали на них відповіді. Деталі опублікувала газета На пенсії в №17 від 11 по 17 травня 2021 року.

Земля. Фото: скріншот YouTube-відео
Земля. Фото: скріншот YouTube-відео

З 1 липня знімається мораторій на продаж землі. Поки не зовсім зрозуміло, як від цього рішення зміниться життя українців. Відповіді на популярні питання щодо запуску ринку землі можуть трохи прояснити ситуацію.

Хто матиме право купувати землю?

Право з наступного місяця купувати матимуть фізичні особи, тобто громадяни України. Якщо українець орендує землю сільськогосподарського призначення з 2010 року, у нього з'явитися переважне право.

Іноземці купувати українську землю поки не мають право. Остаточне рішення буде прийнято за результатами референдуму. З 2024 року юридичні особи зможуть придбати землю для сільськогосподарських потреб. Банки землю можуть отримати їх в якості застави майна, продати ділянку вони можуть за два роки.

Яка ділянка землі можна буде купити?

З 1 липня можна буде купити ділянку в 100 гектарів. Розмір землі сільськогосподарського призначення, придбаний до цього, може бути й більше. Юридичні особи з 2024 року зможуть купити ділянку не більше 10 тисяч га.

Особливості купівлі-продажу землі з 1 липня

Вводиться ряд особливостей при укладенні подібної угоди, а саме:

  • Нотаріус перевіряє покупця. В частості, буде встановлено, чи має потенційний покупець право купити ділянку певної площі. Для цього використовуються дані з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Держгеокадастру.
  • Перевірка за суб'єктивними ознаками. В Україні існує список осіб, яким забороняється отримувати земельні ділянки в право власності.
  • Безготівковій розрахунок. Покупець повинен відкрити рахунок у банку, з якого він оплатить покупку землі сільгосппризначення.
  • Походження грошей. Покупцеві потрібно документально підтвердити, звідки у нього взялися ці гроші.

Що заборонено?

Заборонено до референдуму продавати землю іноземним громадянам, особам з громадянством РФ і представникам терористів, компаніям, що входять в офшор. Також не продається земля, розташована за 50 км від державного кордону. Якщо земля у комунальній або державній власності, її теж не можна продати та купити.

Цільове призначення землі: чи дозволяється його міняти?

Популярные новости сейчас

Вже з середи нові тарифи на газ: в "Нафтогазі" показали, хто заплатить майже 8 грн, а хто - менше ніж 5 грн

Главное за 11 января: санкции США против Украины, требование украинцев к Зеленскому, Нацбанк выведет деньги из оборота, зарплаты ощутимо вырастут

Стоит подготовиться: в Одессе отключат газ 29 декабря

Показать еще

Якщо ділянка розташована вздовж трас, такий варіант можливий. Якщо на ділянці планується побудувати готель або заправку, вартість землі буде від $ 10 тисяч за гектар і більше.

Скільки можна буде отримати за земельну ділянку?

Експерти прогнозують, що після відкриття ринку землі ціни будуть поступово зростати. Тому, вони не радять відразу продавати свою ділянку.

У Держгеокадастрі вважають, що ціни в залежності від регіону будуть сильно відрізнятися. Наприклад, дешевше купити землю буде в Черкаській ($ 1875-2500), Чернівецькій ($ 1850-2470), Харківській ($ 1845-2460) областях. А ось дорожче - в Житомирській ($ 11100-11590), Львівській ($ 11200-11600), Чернігівській ($ 11340-11760) областях.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що названа мінімальна ціна, за яку українці зможуть продати земельну ділянку.

Також ми писали, що Юлія Тимошенко анонсувала збір підписів противників ринку землі, щоб з цього питання пройшов референдум.

Нагадуємо, що Денис Шмигаль спрогнозував, коли українська земля стане дорожче в 5 разів.