В Україні поновили правила, що стосуються етичної поведінки осіб, які перебувають на держслужбі

Про те, що чиновникам забороняється коментувати повідомлення в соцмережах, пліткувати, грубо виражатися, кричати, і взагалі вчиняти будь-які подібний дії при виконанні посадових обов'язків, оскільки це може завдати шкоди репутації органів державної влади, пише "Судово-юридична газета".

Чиновники. Фото: скриншот YouTube-видео.
Чиновники. Фото: скриншот YouTube-видео.

Зокрема, тепер держслужбовці повинні бути стримані в разі критики або образливих дій з боку простих громадян, і попереджати про неприйнятність такої поведінки, просячи дотримуватися норм ввічливого спілкування. Також, чиновники зобов'язані не поширювати інформацію в Мережі, розміщуючи коментарі на сторінках або в соцмережах, якщо такі способи самовираження можуть завдати шкоди репутації держорганам або органам місцевої влади.

Крім цього, державним службовцям забороняється:

  • використовувати нецензурну лексику і підвищувати інтонацію;
  • коментувати в принизливій формі зовнішній вигляд, одяг, вік, стать, сімейний стан або віросповідання будь-якої особи;
  • поширювати чутки, обговорювати особисте або сімейне життя колег, членів їх сімей та інших близьких осіб;
  • впливати приватним, сімейним, громадським або іншим відносинам і інтересам на поведінку і прийняття рішень при виконанні своїх посадових обов'язків;
  • проявляти будь-яку з форм дискримінації за ознаками кольору шкіри, раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, а також за мовними або іншими ознаками;
  • дії сексуального характеру, виражені вербально (залякування, погрози та непристойні зауваження) або фізично (дотики або поплескування), що ображають або принижують осіб, які перебувають у відносинах трудового, службового, матеріального чи іншого підпорядкування.

У разі вчинення вищеописаних дій, керівники повинні вживати заходів припиняють порушення державних службовців, усувати наслідки та притягати винних осіб спочатку до дисциплінарної відповідальності, а у випадках з ознаками кримінального чи адміністративного правопорушення, своєчасно надати інформацію спеціально уповноваженим суб'єктам у сфері протидії корупції.

До слова, раніше "Стіна" розповідала про те, що "ПриватБанк" додав ще одну зручну можливість у свій додаток, що дозволяє оплачувати товар "обличчям".

Також раніше наш портал повідомляв про те, на які суми збільшиться розмір пенсійні виплати, після проведення обіцяного липневого перерахунку.

А до цього ми писали про те, що в МОЗ розповіли, в яких містах на цих вихідних можна буде зробити щеплення від коронавірусу.