В Україні змінять систему податків при продажу житла

На офіційному порталі Верховної Ради України з'явився новий Законопроект №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Варто зазначити, що цей документ передбачає підвищення податку на продаж нерухомості. Стало відомо, на скільки доведеться платити більше.

Нерухомість. Фото: YouTube, скрін
Нерухомість. Фото: YouTube, скрін

Так, законопроект пропонує ввести податки на продаж новобудов. Винятками стануть тільки ті будівлі, які будуються на кошти з державного бюджету. У всіх інших випадках - буде податок на всі операції з продажу. Примітно, що один з авторів законопроекту - прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

У документі також пояснюється, що витрати будуть перекладати на замовників. Більш того, змінюється і розмір податку для фізичних осіб. Зараз він становить 5 відсотків при продажу нерухомості. Цей документ пропонує підвищити показник до 18 відсотків (стільки платять компанії). Однак важливо підкреслити, що підвищений податок буде діяти тільки з третього продажу.

Таке підвищення «з третьої квартири» роблять для того, щоб не компанії більше не продавали квартири як фізичні особи. До такого порушення вдаються, щоб менше платити податок, а тепер це зробити буде неможливо.

Зараз законопроект знаходиться на розгляді профільного комітету. Якщо правок не буде, то після ознайомлення документ відправлять на голосування в парламент. Уже після того, як депутати підтримають нововведення (у разі достатньої кількості голосів) і президент підпише документ - зміни зможуть вступити в силу.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні хочуть значно підвищити прожитковий мінімум. Стало відомо, як це відіб'ється на державних виплатах.

Також повідомлялося, що влада хоче підвищити заробітні плати вчителям. Стало відомо, скільки отримуватимуть педагоги.

Крім того, представники Кабінету Міністрів розрахували, як саме в Україні буде рости зарплата в найближчі роки. Стало відомо, якою буде мінімалка.