Нардепи підвищили розмір штрафів за одне порушення

На засіданні Верховної Ради в четвер, 280 народних депутатів підтримали у другому читанні законопроєкт №3742. Це означає, що українцям посилили розмір штрафу за порушення одного важливого правила.

Гроші. Фото: скріншот YouTube-відео
Гроші. Фото: скріншот YouTube-відео

Зазначено, що це один з двох основних документів для того, щоб запустити систему габаритно-вагового контролю на дорогах.

На законодавчому рівні закріплена можливість автоматичної фіксації порушень, якщо немає документів у разі підвищення вагових або габаритних обмежень.

Крім цього, тепер "Укртрансбезпеки" матиме право через суд домагатися стягнення вартості за проїзд автомобільними дорогами з власників транспортних засобів у разі порушення правил.

Вводиться й адміністративна відповідальність за порушення ПДР, які були автоматично зафіксовані або за допомогою фото- та відеознімання.

Але прийняття даного законопроєкту мало для проведення контролю за дотриманням цього правила, адже є ще один законопроєкт № 3743.

У документі зазначено, що порушення вантажного транспорту згідно із законодавством дозволено фіксувати автоматично.

Якщо буде встановлено, що водій намагався проїхати по дорозі з пасажирами або з вантажем без дозвільних документів, йому потрібно заплатити штраф в розмірі 17 тисяч гривень.

Якщо водій, який порушив законодавство займається міжнародними перевезеннями - сума штрафу становить 34 тисячі гривень.

Також за перевищення вагових і габаритних нормативів від 5 до понад 30% - розмір штрафу складе від 8500 до 51 тисячі гривень.

У Мінінфраструктури зазначили, що автоматична система перевірки вагово-габаритного вантажу готова до використання, але це стане можливим тільки після прийняття двох законопроєктів.

До слова, згідно зі статистикою за 11 місяців минулого року сума штрафів за таке порушення досягла 127 мільйонів гривень.

Популярные новости сейчас

Украинцам без предупреждения повысили часть тарифов: сколько и за что теперь заставят заплатить

Касается карт всех клиентов: ПриватБанк и Ощадбанк меняют правила расчетов

Это плевок в весь цивилизованный мир: россиянка победила в конкурсе "Мисисс вселенная"

Перерасчет пенсий в марте: кто и какие доплаты получит, а кто останется без денег

Показать еще

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що на літо вводитися сезонна заборона на пересування вантажівок українськими дорогами.

Також ми писали, що на українських дорогах з'явилися перші "Берлінські подушки", для чого їх встановлюють.

Нагадуємо, що в Україні істотно збільшитися кількість камер автофіксації порушень ПДР до кінця 2021 року.