Депутати підтримали законопроєкт президента України

Глава української держави Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт, в якому пропонувалося ввести кримінальну відповідальність для чиновників у разі, якщо буде встановлено факт подання неправдивої інформації в декларації. У четвер, 3 червня даний документ підтримали у другому читанні більшість народних обранців. Це підтверджує статус законопроєкту на сайті Верховної Ради.

Декларація. Фото: скріншот YouTube-відео
Декларація. Фото: скріншот YouTube-відео

За нього віддали голоси 307 народних депутатів, з яких 219 - представники про президентської партії "Слуга народу". Тепер за вказівку неправдивої інформації в декларації, чиновнику загрожуватиме суворіше покарання.

Якщо буде доведено, що чиновник свідомо вніс до декларації неправдиву інформацію або зробив помилку, він може отримати до 2-х років позбавлення волі.

До слова, до прийняття даного законопроєкту в Україні правоохоронці мають право притягнути до відповідальності чиновника за неправдиві дані. Різниця в тому, що в законопроєкті, ініціатором якого став Володимир Зеленський, пропонувалося знизити розмір суми.

До цього йшлося про 4 млн грн, але після вступу в силу закону Зеленського, ця сума повинна знизитися у два рази - до 2 млн. Грн.

Крім цього, зараз за неправдиве внесення ​​інформації в декларацію мають право порушнику лише обмежити його свободу, а згідно з новим документом - посадити в тюрму.

Якщо чиновник вніс неправдиві дані з різницею в суму від 8500 до 34 000 грн, йому можуть виписати штраф від 51 до 68 тис. Грн. Альтернативні покарання - призначення громадських робіт або обмеження волі до 2-х років.

Якщо внесена неправдива інформація на суму понад 34 тис. Грн, зростає і розмір штрафу - починаючи з 68 до 85 тис. Грн.

Якщо чиновник взагалі не подав декларацію, його мають право оштрафувати на суму починаючи з 42 до 51 тис. Грн.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що Шмигаль повідомив, для кого незабаром можуть зрости податки.

Також ми писали, що для українців запускають податкову амністію, що буде після її завершення.

Нагадуємо, що українцям нагадали, за яке майно потрібно платити державі податки і який розмір встановив уряд.

Популярные новости сейчас

Зажарит до +31: в Украину движется жара с Европы

Вже з середи нові тарифи на газ: в "Нафтогазі" показали, хто заплатить майже 8 грн, а хто - менше ніж 5 грн

Главное за 11 января: санкции США против Украины, требование украинцев к Зеленскому, Нацбанк выведет деньги из оборота, зарплаты ощутимо вырастут

Показать еще