Нові правила вступу до 10-ого та 11-ого класу

Не тільки випускникам доводиться нервувати через здачу ЗНО-2021 та вступу до ВНЗ. Виявилося, що випускникам 9-ого класу доведеться шукати спосіб, як перейти в 10-ий і 11-ий класи. Все через рішення Міносвіти набору школярів в 10-11 класи.

Урок в школі. Фото: скріншот YouTube-відео
Урок в школі. Фото: скріншот YouTube-відео

В Україні почалася плутанина через нові правила, запроваджені Міносвіти. Школярі та їхні батьки бояться, що після 9-ого класу вони не зможуть продовжити навчання в 10-11 класах.

Все через чинне законодавство України щодо реформування освіти до 2027 року. Згідно з рішенням, вся шкільна освіта в Україні поділена на три рівні: початковий, базовий і профільний.

Останній, профільний рівень, тобто отримання знань з 10-ого по 12-ий клас можна буде отримати школярам лише в школах зі статусом ліцею, коледжу або технікуму.

Школи початкового і базового рівня будуть називатися гімназіями, там діти зможуть навчатися з 1 по 9-ий клас.

У Міносвіти вирішили перевести українських дітей на освіту відповідно до західної моделі, але тут і криється головна проблема.

Попри запевнення міністра освіти України Сергія Шкарлета, що всі діти, які вирішили продовжити після 9-ого класу навчання в 10-му і 11-му класі, зможуть це зробити, у батьків є серйозні сумніви в цьому.

У містах ще можливо перевести дітей на такий спосіб освіти, адже навіть в маленькому місті кілька шкіл. Але що ж робити батькам, діти яких ходять в сільську школу?

Як їм щодня возити дітей на навчання з села в найближчий населений пункт, де є ліцей, коледж або технікум?

Крім того, треба враховувати, що такі навчальні заклади можуть не вмістити стільки учнів, які бажають продовжити навчання після 9-ого класу.

На Заході таких дітей возять на автобусах прямо до школи, але чи буде місцева влада виділяти такі транспортні засоби, щоб діти з сіл змогли вчасно приходити на уроки в місті.

Добиратися своїми силами, наприклад автобусом не найкращий спосіб, бо є багато факторів. Крім того, з постійним подорожчанням проїзду в транспорті такі поїздки боляче вдарять по бюджету сім'ї. З деяких сіл до міста проїзд може коштувати 25 грн і дорожче тільки в одну сторону.

Популярные новости сейчас

Вже з середи нові тарифи на газ: в "Нафтогазі" показали, хто заплатить майже 8 грн, а хто - менше ніж 5 грн

Главное за 11 января: санкции США против Украины, требование украинцев к Зеленскому, Нацбанк выведет деньги из оборота, зарплаты ощутимо вырастут

Стоит подготовиться: в Одессе отключат газ 29 декабря

Показать еще

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що в Україні анонсували створення президентського університету майбутнього.

Також ми писали, що педагогів можуть не допустити до роботи, названа причина.

Нагадуємо, що студентів хочуть карати штрафом за списані контрольні, курсові, дипломні роботи.