Як в нашій країні карають за внесення змін до реальних показань лічильника спожитої води

Про те, що багато українців встановлюють на лічильники магніти, намагаючись обдурити систему і заощадити на тарифах, і що, в підсумку, з цього може вийти, пише "РБК-Україна".

Счетчик воды. Фото: скриншот YouTube-видео.
Счетчик воды. Фото: скриншот YouTube-видео.

Схему з магнітами зазвичай застосовують жителі невеликих населених пунктів, і популярність такої практики, судячи з усього, в максимальній простоті методу - досить просто підібрати відповідний неодимовий магніт. Втім, варто подібне "задоволення" від 350 до 3 590 гривень. Найчастіше магніти, які мають форму шайби, для зупинки лічильника встановлюють на корпус пристрою, ближче до крильчатки. Однак, в сучасне обладнання, що враховує обсяг спожитої води, давно вже вклеюють спеціальну плівку, так званий "антімагніт" - за кілька хвилин вона деформується від магнітних полів, і цього вже не приховати від контролерів, не відкривши лічильник. Але навіть в тому випадку, якщо лічильник у вас старий, без подібної плівки, його рано чи пізно змінять, так що скористатися методом з магнітом довго не вийде.

поверка счетчиков, водомер
поверка счетчиков, водомер

Відзначимо, що якщо махінації з приладом все ж помітять, а це може статися в будь-який момент, то покарання, у вигляді штрафу, може досягати розміру в 100 000 гривень. Цілком зрозуміло, що такої суми вистачить оплачувати воду до кінця існування. Суму, до речі, визначають досить просто - просто припускаючи, скільки води ви спожили після останньої перевірки приладу, до тієї самої дати, коли був виявлений обман з показаннями. А за кожен такий день, коли діяв магніт, комунальники беруть по 500 гривень.

До слова, раніше "Стіна" розповідала про те, що Міністерство соціальної політики України розширило програму субсидій для населення.

Також раніше наш портал повідомляв про те, що автовласників України планують обкласти ще одним податком, щорічний розмір якого складе приблизно тисячу доларів.

А до цього ми писали про те, що у Верховній Раді України вирішили знову внести зміни до вимог до пенсійного віку громадян.