В Україні змінили правила щодо миючих засобів - що це значить

Представники Кабінету Міністрів України підтримали Постанову «Про внесення змін до Технічного регламенту мийних засобів». Відомо, що це була ініціатива Міністерства захисту навколишнього середовища і природних ресурсів. Стало відомо, що змінить нововведення, передає інформаційний портал sud.ua.

Миючий засіб. Фото: YouTube, скрін
Миючий засіб. Фото: YouTube, скрін

Відомо, що оновлений технічний регламент нашої країни буде надалі синхронізований з регламентом Європейського союзу «Про миючих засобах». В результаті таких нововведень поступово будуть обмежувати допустиму кількість фосфатів та інших сполук фосфору у виробництві побутової хімії. У тому числі це стосується засобів для миття посуду, прання і очищення поверхонь.

Ситуацію прокоментував міністр із захисту навколишнього середовища і природних ресурсів Роман Абрамовський. За його словами, провідні держави ввели в експлуатацію засоби побутової хімії без вмісту сульфатів ще в 90-х роках. Прийнята Кабінетом Міністрів рішення, вважає Абрамовський, може значно поліпшити ситуацію з екологією.

Крім того, саме відходи побутової хімії часто призводять до цвітіння річок і водойм, підкреслив міністр. Варто відзначити, що саме річки в нашій країні є основним джерелом питної води. При цьому варто додати, що рішення уряду - не означає, що українцям варто в паніці закуповувати чималу кількість побутової хімії. Швидше за все, нові правила просто змусять виробників змінити підхід до змісту своїх засобів. Тобто, на споживача ситуація навряд чи дуже сильно позначиться. Такі нововведення в першу чергу спрямовані на захист довколишнього середовища.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що співробітники Держпродспоживслужби знайшли в курячому м’ясі сальмонелу. Стало відомо, що це за торгівельна марка.

Також повідомлялося, що в Кабінеті Міністрів України переглянули розрахункову середню вартість бензину і автогазу. Стало відомо, які тепер будуть ціни на АЗС.

Крім того, представники уряду розповіли, які медичні послуги для дітей безкоштовні. Важлива інформація для батьків.