Дієтологи назвали крупу, яка особливо небезпечна для маленьких дітей

Про те, що користь популярної манної каші дещо перебільшена, і насправді вона завдає шкоди організму, пише "Країна Здоров'я".

Крупы. Фото: скриншот YouTube-видео.
Крупы. Фото: скриншот YouTube-видео.

Зокрема, манну крупу роблять з серцевини зерна пшениці, яка складається здебільшого їх клейковини та крохмалю. В процесі обробки пшениці, всі вітаміни та необхідна організму клітковина просто йде у відходи. Таким чином, виходить манка, яка легко засвоюється і є висококалорійної. Виходить, що якщо харчуватися манною кашею регулярно, можна швидко набрати зайву вагу.

Крім цього, в "манки" міститься величезна кількість фітинової кислоти, яка перешкоджає засвоєнню кальцію, що не дає кісток необхідний для формування компонент, і може привести до рахіту. Тому краще не готувати зростаючим дітям манну кашу регулярно. Як варіант, манну крупу можна замочувати у воді перед приготуванням, і варити тривалий час.

Крупа. Фото: скриншот YouTube-видео.
Крупа. Фото: скриншот YouTube-видео.

Однак, більшість медиків все ж віддають перевагу, з точки зору користі, звичайної гречаній крупі. Вона є лідером за вмістом клітковини, і ось саме в гречаній каші й міститься той самий, необхідний молодому організму рослинний білок. Крім того, багата гречка і мінералами - вона містить марганець, мідь, магній, залізо і фосфор, що приносить відчутну користь всім системам організму: залізо і мідь надають позитивний вплив на здоров'я серцево-судинну систему, магній - на нервову, а фосфор і марганець - на метаболізм і регенерацію тканин.

Також, антиоксиданти, що входять до складу гречки, служать природним щитом клітинам організму, оберігаючи їх від пошкодження вільними радикалами, запобігаючи запалення, сповільнюючи процеси старіння і покращуючи стан шкіри.

До слова, раніше "Стіна" розповідала про те, що в Україні пропонують ввести регулювання цін на харчові продукти.

Також раніше наш портал повідомляв про те, які продукти корисні для профілактики серцевих захворювань.

А до цього ми писали про те, що експерти назвали чотири продукти, які виводять канцерогени з організму.