З червня поточного року українцям підвищили тарифи на "блакитне паливо"

Про те, скільки тепер громадяни нашої країни будуть платити за газ, і як відрізняється ціна за один кубометр у різних постачальників, в залежності від регіону, пише "Газправда".

Тарифы на газ. Фото: скриншот YouTube-видео.
Тарифы на газ. Фото: скриншот YouTube-видео.

Зокрема, "Херсонська обласна газопостачальна компанія" виставила найвищу вартість за один кубометр енергоносія - 13,5 гривні за умови укладення річного договору, та 11,89 гривні - в червні. Наприклад, ті, хто є клієнтами "Харьковгазсбита" будуть оплачувати газ і за річним, і по щомісячному на одну суму - 7,99 гривні за один кубометр. Виходить, що при середньому споживанні 50 кубометрів газу щомісячно, різниця між цими постачальниками для споживача - близько 200 гривень. Наприклад, якщо договір укладено з "Херсонської обласної газопостачальної компанією", заплатити доведеться 594 гривні, а якщо ви клієнт "Харьковгазсбита", то тільки 399,5 гривні.

Втім, у більшості регіональних постачальників, місячний тариф поки що вигідніше, ніж річний. "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" в червні відпускає один кубометр газу за 8,5 гривні, а в рамках річного газового продукту - 13,5 гривні. Однак, у деяких компаній в річному тарифі ціна нижче, ніж в місячному - у "Гласкомерц", "Газпромпостач" і "Закарпаття Енергозбут".

Тарифы на газ. Фото: gazpravda.com.ua
Тарифы на газ. Фото: gazpravda.com.ua

Тарифы на газ. Фото: gazpravda.com.ua
Тарифы на газ. Фото: gazpravda.com.ua

Місячні цінові пропозиції від "Нафтогазу" поки невідомі. "Постачальник останньої надії" автоматично перевів всіх клієнтів на фіксований річний тариф - 7,96 гривні за один кубометр газу. Варто нагадати, що згідно з умовами базових річних тарифних планів, вартість газу протягом року може змінюватися тільки в бік зниження.

До слова, раніше "Стіна" розповідала про те, що у Верховній Раді вирішили знову внести зміни до вимог до пенсійного віку громадян.

Також раніше наш портал повідомляв про те, що стало відомо, скільки українцям доведеться викладати за світло.

А до цього ми писали про те, що українцям не виплачують надбавку, покладену людям старше 65 років.