Українцям розповіли, чому не виплачують обіцяну надбавку, людям старше 65 років

До редакції газети "На пенсії" №21 за 25-31 травня, звернулася пенсіонерка, яка чекає обіцяної надбавки до пенсії, а її не виплачують. Фахівці пояснили чому це відбувається.

Пенсіонерка. Фото: скріншот Youtube
Пенсіонерка. Фото: скріншот Youtube

Жінка пише, що народилася в 1952 році. Після закінчення медучилища з 1970 по 2000 роки працювала фармацевтом, і у 2000 році вийшла на пенсію. Взяла для призначення пенсії зарплату за 5 років поспіль навмання, але потім їй підказали взяти зарплату за останні роки роботи, але виявилося, що даних про зарплату за ці роки в архіві немає.

Пенсіонерка знову пішла працювати з 2016 року, в надії, що заробить додатковий стаж. Однак заробила не більш 100 грн до тієї пенсії, яку вже отримувала. Жінку цікавить питання, чи піднімуть їй пенсію на 400 грн, як обіцяли людям старше 65 років.

Експерти розповіли, що швидше за все на пенсію жінка пішла за вислугу років, як фармацевт, тобто після досягнення пенсійного віку. Таку пенсію можна було оформити тільки в разі зупинки роботи за фахом.

Що стосується заробітної плати то вона зараз враховується за всі періоди роботи після першого липня 2000 року і за будь-які 5 років поспіль до зазначеної дати. Якщо дані про зарплату конкретно за 1996-2000 роки не збереглися, то тут Пенсійний фонд безсилий.

Жінці радять вибрати як варіант більш оптимальну зарплату за інші періоди роботи. За діючими правилами цієї зарплати можуть додати ще нинішню зарплату за останні 5 років роботи з 2016 року.

Згідно з постановою Кабміну "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році" № 127 від 22 лютого 2021 роки, у жінок зі стажем від 30 років і у чоловіків - 35 років, мінімальна пенсійна виплата з березня зросла з 2100 грн до 2200 грн.

Постановою передбачено розмір мінімальної індексації з березня на 100 грн. Своєю чергою з 1 січня 2021 для осіб старше 65 років при стажі у жінок і чоловіків 30-35 років відповідно, мінімальна пенсія за віком збільшилася з 2000 грн до 2400 грн.

З огляду на це пенсію можуть перерахувати, коли пенсіонерка звільниться, з тієї причини, що на пенсіонерів які продовжують працювати це підвищення не поширюється.

Як писав портал Стіна, в Україні хочуть підвищити прожитковий мінімум.

Раніше Стіна інформувала, що з 1 червня в Україні перерахують пенсії, кому додадуть.

Нагадаємо, що у Верховній Раді прийняли рішення провести конкур, хто буде доставляти пенсіонерам пенсії.

Популярные новости сейчас

Вже з середи нові тарифи на газ: в "Нафтогазі" показали, хто заплатить майже 8 грн, а хто - менше ніж 5 грн

Главное за 11 января: санкции США против Украины, требование украинцев к Зеленскому, Нацбанк выведет деньги из оборота, зарплаты ощутимо вырастут

Стоит подготовиться: в Одессе отключат газ 29 декабря

Показать еще