Уже в найближчі роки величезна кількість українців повністю перейде на віддалену працю

Одним з наслідків карантинних обмежень стала робота багатьох українців на віддаленій праці. Цифри говорять самі за себе - в цей час 3% від всього населення нашої країни працює на себе, що в 12 разів більше, ніж у 2014 році та втричі - ніж 5 років тому. Фахівці стверджують, що вже через 10 років кількість таких працівників складе як мінімум 15%, пише Сегодня.

Мужчина с ноутбуком. Фото: скриншот YouTube-видео
Мужчина с ноутбуком. Фото: скриншот YouTube-видео

За словами фахівців, першим кроком до фрілансу в Україні стала віддалена праця, нерідко вимушена, проте ні до яких сумних наслідків це не призвело. Більш того, багато роботодавців гідно її оцінили, адже змогли заощадити чимало коштів, оскільки платити за оренду приміщень нема потреби, так само як і за комунальні послуги та інше.

Згідно з прогнозом фахівців, вже до 2030 року близько 95% програмістів підуть на фріланс. Те ж торкнеться і 80% системних адміністраторів, 90% бухгалтерів, юристів і працівників сфери продажів, 40% журналістів, дизайнерів і PR, а також 40% працівників сфери розваг і мистецтва.

Вигода співробітників очевидна - кошти, які були потрібні на виробничі витрати, можуть сміливо прямувати на підвищення зарплат. При цьому не потрібно витрачати час і кошти на дорогу на роботу і назад, просиджувати в офісі весь день. Та й графік може бути гнучким, головне - встигнути виконати поставлене завдання в строк.

Однак віддалена праця доступна не для всіх, адже на роботу в будь-якому випадку доведеться ходити тим, хто працює на виробництві, транспорті, будівництві. Те ж стосується і продавців, медиків і різних сервісних служб. Проте, все більше бажаючих проміняти задушливі офіси на комфортну роботу в домашніх умовах, ні від кого не залежати та намагатися самостійно заробити на старість, працюючи на результат і співпрацюючи з багатьма компаніями. До того ж в Мінсоцполітики вже задумалися над тим, щоб прирівняти фріланс до повноцінної штатній роботі й враховувати її при підрахунку трудового стажу.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що не тільки Польща, а й інші європейські країни готові прийняти на роботу українців - де ще попит на наших громадян.

Також ми писали, що влада Польщі хоче змусити всіх українців, що там працюють, платити податки.

Нагадаємо, що до 15 червня поточного року українцям, які працюють незаконно в Росії, потрібно повернутися додому або їх чекає депортація.