Більшості водіїв вантажівок доведеться робити вимушений перепочинок, але є винятки

Стан українських доріг навряд чи можна назвати хорошим, і з кожним роком ситуація стає все гіршою. Водії щовесни сміються над тим, як зі снігом "спливає" і асфальт, а в літню пору він знову-таки "пливе" під палючими сонячними променями. Для того, щоб ситуація не досягла критичної позначки, в Україні, починаючи відсьогодні, введена сезонна заборона на рух вантажівок, про що йдеться на офіційній сторінці Укравтодору в соціальній мережі Facebook.

Грузовики. Фото: скриншот YouTube-видео
Грузовики. Фото: скриншот YouTube-видео

В організації нагадали, що обмеження є сезонним і стосується великовагових транспортних засобів, які рухаються в денний час. Заборона вводиться щорічно на початку літа і покликана зберегти українські автомобільні дороги загального користування. На автодорогах державного значення встановлені спеціальні щити та дорожні знаки з відповідними попередженнями.

Заборона стосується лише тих вантажівок, маса яких перевищує 24 тонни й навантаженням на вісь, що перевищує 7 тонн. Обмеження руху відбувається в денний час і за умови, що температура повітря перевищує +28 градусів за Цельсієм.

Водночас існують винятки й деякі вантажівки продовжать рух навіть з перевищенням допустимої ваги та температурних показників. Вони стосуються транспорту, який перевозить небезпечні або швидкопсувні вантажі; живих тварин або птицю; рухається в рамках запобігання або ж ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Тим водіям, яким доведеться перервати свою поїздку, можна буде відпочити на майданчиках, призначених для тимчасової стоянки транспорту поблизу об'єктів дорожнього сервісу або ж смугах відводу державних доріг.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що в рамках програми "Велике будівництво" почався ремонт дороги у Волинській області, яка веде до Шацьких озер. Саме туди люблять подорожувати туристи.

Також ми писали, що "Укравтодор" розповів про початок будівництва окружної дороги в Києві довжиною в 150 км.

Нагадуємо, що з'явилося відео із Закарпаття, де добігає кінця будівництво підпірної стінки.