У Києві показали унікальний ЗАЗ "Горбатий"

У столиці України з 28 по 30 травня на території Державного музею проходив технічний фестиваль OldCarLand 2021, де можна було побачити багато раритетних автомобілів. Але більшу увагу відвідувачів привертав до себе ЗАЗ-965 "Горбатий", пише Автоцентр.

ЗАЗ-965. Фото: скріншот YouTube-відео
ЗАЗ-965. Фото: скріншот YouTube-відео

Без сумніву, цей радянський автомобіль став родзинкою фестивалю. Може, до цього часу і збереглися подібні авто, але ця модель ЗАЗ-965 точно унікальна.

Вся річ у тому, що цей "Горбатий" на заводі "Комунар" був випущений одним з перших. Це підтверджують не тільки слова власника авто, а й 185-й номер кузова.

Крім того, автомобіль відрізняється і за зовнішнім виглядом. Зокрема, по-іншому було виконано дизайн ковпаків, капота, повітрозабірників з заднього боку, а також конструкцію моторного відсіку.

Крім цього, знавці відразу ж відзначать, що і в салоні заднє сидіння виконано геть по іншому. Відрізняється і фірмовий надпис моделі. Крім цього, в салоні ще є кілька цікавих відмінностей у порівнянні з більш пізніми моделями.

Зокрема, педаль газу в автомобілі зроблена не підвісною, а на підлозі. Щоб запустити стартер, потрібно скористатися не ключем, а важелем невеликого розміру, який встановлений між КПП і стоянковим гальмом.

ЗАЗ-965. Фото: Автоцентр

Ще одна цікава відмінність - на щитку приладів є і контрольна лампа масла. Навіть ручки на дверях для відкриття в ранній моделі авто відрізняються з більш пізніми ЗАЗ-965.

ЗАЗ-965. Фото: Автоцентр

Ще кілька цікавих даних про характеристику даної моделі. Двигун в "Горбатому" бензиновий, карбюраторний, V-подібний, а також має повітряне охолодження. На автомобілі можна розвинути найвищу швидкість 90 км / ч.

ЗАЗ-965. Фото: Автоцентр

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що на продаж виставлено "Запорожець" ЗАЗ-968-М, що простояв 29 років в гаражі. Стало відомо, скільки за авто просить власник.

Популярные новости сейчас

Касается карт всех клиентов: ПриватБанк и Ощадбанк меняют правила расчетов

Перерасчет пенсий в марте: кто и какие доплаты получит, а кто останется без денег

Вторжение с беларуси и наступление на Запорожье: украинцев предупредили, к чему готовиться

Водителям приготовиться: в НБУ уже предупредили о новых ценах на бензин

Показать еще

Також ми писали, що блогер показав, як переробили радянський автомобіль ЗАЗ-968 після того, як його перевезли в США, відео.

Нагадуємо, що автомобільні умільці зважилися на незвичайний експеримент. Вони вирішили з радянського ЗАЗ-968М зробити справжній всюдихід. Що з цього вийшло, можна побачити на відео.