Сьогодні користувачі блакитного палива перейшли на нові розцінки постачальників

Тарифи на газ є однією з найбільших статей витрат українських сімей, оскільки й без того чималі цифри нестримно ростуть. З початком літа постачальники блакитного палива запропонували всім своїм клієнтам свіжі розцінки й вартість одного кубометра в них варіюється в діапазоні 7,99 - 13,50 гривень. Також українці мають можливість, як і раніше, перейти і на щомісячні, і на річні тарифи, повідомляє Главком.

Газ. Фото: скриншот YouTube-видео
Газ. Фото: скриншот YouTube-видео

Найбільш вигідними є ціни, запропоновані компаніями "Агросинтез Трейдинг" з 7,80 гривень за куб; "Евод Трейд КП Луцькводоканал" - 7,88 гривень за один кубометр; "Уманьгаз Збут" і "Черкасигаз Збут" - 7,89 гривень за один кубометр. Що стосується "Нафтогазу", то в рамках щомісячного тарифу українські родини можуть придбати газ за ціною в 7,96 гривень за кубометр.

Багато постачальників блакитного палива встановили цінник, що не перевищує 9 гривень за куб і в середньому значення коливається в діапазоні 7,98 - 7,99 гривень. Крім того, у багатьох випадках місячна пропозиція більш вигідна, ніж річна. Зокрема, ТОВ "Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" вказала в місячному тарифі цифру в 8,50 гривень, а в річному - 13,50 гривень. Те ж стосується і ТОВ "Гласкомерц" і ТОВ "Газпромпостач" - 7,98 в місячному тарифі куди більш вигідні, ніж 8,88 - в річному.

Деякі компанії вказали більш високі ціни на постачання газу в червні, наприклад, ТОВ "Херсонська обласна енергопостачальна компанія" встановила розцінки в 11,89 гривень за куб замість 10,5 гривень.

Проте, українці мають можливість самостійно віддавати перевагу місячним або ж річним тарифами на блакитне паливо. Протягом 12 місяців постачальникам заборонено підвищувати розцінки у своїх річних тарифах - в іншому випадку це обернеться для них штрафними санкціями.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні хочуть підвищити ціни на проїзд в метро і маршрутках. Стало відомо, скільки коштів буде йти на громадський транспорт.

Також повідомлялося, що українцям стали перевіряти справність лічильників і нараховувати штрафи за порушення. Стало відомо, що робити в таких ситуаціях.

Крім того, в Україні змінили правила отримання субсидій. Стало відомо, яким громадянам потрібно буде подати нові декларації про доходи.