Коли запустять 5G інтернет в Україні?

Нещодавно компанія "Київстар" повідомила радісну новину, у 5 регіонах України покриття 4G складає понад 90%. Однак, абоненти вже мріють про 5G швидкісний інтернет. Коли його можуть запустити на території нашої країни, спрогнозував директор компанії "Київстар" Олександр Комаров, повідомляє gsminfo.com.ua.

"Київстар". Фото: скріншот YouTube-відео
"Київстар". Фото: скріншот YouTube-відео

Раніше планувалося запустити в Україні 5G інтернет наприкінці 2020 року, потім - у нинішньому, а тепер невідомо чи це станеться у 2022 році. Все через пандемію коронавірусної інфекції, що знизила прибутки та зробила неможливим втілення деяких планів.

За словами Комарова, компанія "Київстар" тільки у наступному 2022 році оголосить тендер щодо розподілу частот п’ятого покоління 5G.

Він пояснив, що для проведення електромагнітної сумісності потрібно досить багато часу - від 9 до 12 місяців. На даний час ці роботи ще навіть не починалися.

Тому, навіть згідно з найоптимістичнішими прогнозами, що швидкісний інтернет п'ятого покоління може запрацювати в Україні у 2022 році не здійсненний. Комаров прогнозує, що станеться це не раніше за 2023 рік.

Зараз компанія займається розробкою необхідної інфраструктури для запуску 5G. Компанія вкладає значні кошти в розвиток волоконно-оптичних ліній зв’язку (ВОЛЗ). Також відкритий тендер на постачання "ядра", яке є найважливішим елементом для подальшого розгортання інфраструктури для мережі 5G.

Поки що "Київстар" поділився, що до середини 2022 року має намір забезпечити доступом до 4G інтернету не менше 90% населення України. До слова, на даний час цей показник складає у середньому 87%. Також пресслужба відмічає, що згідно з даними за перше півріччя 2021 року, українці стали активніше користуватися 4G - показник виріс на 30%.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що в "Київстар" поділилися, чи очікувати клієнтам підвищення тарифів у цьому році.

Також ми писали, що "Київстар" ввів нову послугу, тепер працівники компанії підберуть за бажанням клієнта унікальний номер, врахувавши усі побажання.

Нагадуємо, що "Київстар" запустив нові тарифи для людей старшого покоління, що пропонує компанія.